راهکارهای سازمانی برای کسب و کارهای بزرگ

ارائه راهکار های سازمانی برای کسب و کار های بزرگ

مهم ترین تفاوت بین مدیریت کسب و کار های کوچک و کسب و کار های بزرگ در منطق تصمیم‌ گیری و استفاده از منابع است. منطق تصمیم‌ گیری امکان‌ گرا به معنای استفاده از امکانات موجود و هدف‌ سازی بر اساس داشته‌ هاست. این منطق تصمیم‌ گیری کاملا بر خلاف منطق رایج (هدف گرا) در کسب و کار است که معمولا مدیران اهدافی را تعریف می‌ کنند و سعی می‌ کنند تا به آن دست یابند. بررسی ها نشان می‌ دهد که اغلب قریب به اتفاق کسب و کار های کوچک با منطق امکان‌ گرایانه شروع به کار کرده اند، یعنی با امکانات بسیار ناچیز ولی با فرصتی بزرگ. در عین حال پس از مدت زمانی که دقیقا مشخص نیست، کسب و کار های مختلف به سمت منطق رایج هدف گرا سوق پیدا می‌ کنند. یعنی در تلاش هستند که برنامه‌ ریزی و استراتژی بیشتر داشته باشند. در همین راستا کسب و کار های بزرگ نیز نباید از برنامه ریزی ها و استراتژی های جدید و بروز عقب بمانند.

پیشرفت های تکنولوژیکی اخیر، فرصت مناسبی را برای راهکار های یک کسب و کار، فراهم کرده اند. برنامه ریزی منابع سازمانی یک کسب و کار را در هر مقیاسی چابک تر و انعطاف پذیر تر می کند تا با تغییرات، بهتر وفق یابد. شفافیت به جای این که هر بخش دارای سیستم اطلاعاتی خاص خود باشد، تمام اطلاعات مربوطه می توانند توسط همه بخش ها به اشتراک گذاشته شوند و قابل دسترسی باشند. این امر، نیاز به وارد کردن مجدد داده ها را حذف کرده که می تواند منجر به خطاهای کمتر، افزایش بهره وری و کاهش هزینه های منابع انسانی شود. بهره وری با شفافیت بیشتر در فرآیند های تجاری، کارکنان می توانند بر مدیریت ظرفیت های افزایش یافته کسب و کار، متمرکز شوند. این موضوع، در تحول جنبه های مختلف کسب و کار و غلبه بر چالش های رشد، کمک بسزایی می کند. تصمیم گیری داده های به موقع ارائه شده توسط این سیستم می توانند برای بازاریابی، مدیریت و حسابداری مفید باشد و شرکت و سازمان را قادر به تصمیم گیری به موقع کرده و ضایعات را کاهش می دهد. تیم ها می توانند موانع یا مسائل احتمالی را که ممکن است بر سطوح بهره وری تاثیرگذار باشند را شناسایی کنند. یک تصویر کلی و جامع از عملیات، رهبران کسب و کارها را در تصمیم گیری موثر و سریع و پاسخ گویی به تغییرات محیطی، یاری می کند. سیستم سازی راهکاری عملی برای تولید درآمد بیشتر با کار کمتر همواره در حال تغییر است، از این رو کسب و کارهایی می‌ توانند پایدار بمانند که خود را با تغییرات مختلف هماهنگ کنند. برنامه ریزی منابع و فرآیند سازی کسب و کار یک رویکرد سیستماتیک است که سبب می‌ شود کارها به صورت مؤثرتر، کارآمدتر و با سازگاری بیشتر با محیط انجام شوند.

ارائه راهکار برای کسب و کار نوعی استقلال هویتی به وجود می‌ آورد به گونه‌ ای که با وجود افراد مختلف بتواند بدون هیچ‌ گونه مشکلی به مسیر خود ادامه دهند. تسهیل مدیریت اطلاعات در کسب و کاری که عمل فرآیند سازی در آن انجام گرفته است، توسط مدیران و کارمندان به راحتی انجام می‌ گیرد و این اطلاعات در هر مرحله قابل پیگیری و تجزیه و تحلیل هستند. بسیاری از مدیران فکر می‌ کنند که باید بیشتر کارها را خودشان انجام دهند، چون احتمالا کارمندانشان به اندازه آن‌ ها توانایی انجام کارها را ندارند؛ از طریق برنامه ریزی منابع سازمانی، مدیران می‌ توانند بیشتر کار هایی را که تا قبل از آن خودشان مجبور بودند انجام دهند، به کارمندان خود واگذار کنند و خود به توسعه هرچه بیشتر کسب و کار بی اندیشند.

نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان شرکت مهندسی مشاور ترازپویش

امروزه مدیریت واحد های بازرگانی و تولیدی بدون وجود سیستم های یکپارچه، بسیار هزینه بر، زمان بر و غیر اقتصادی می باشد، لذا برای رفع نیاز های شرکت و یا سازمان و کمک به مدیریت مدرن، نرم افزار گروه مهندسی مشاور ترازپویش با رویکرد برنامه ریزی منابع سازمان و ارائه راهکار های سازمانی برای کسب و کارهای متفاوت در صنایع مختلف، که البته یک راه حل سیستمی مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات و به عنوان یکی از آخرین ابزار های برنامه ریزی و مدیریت در جهان می باشد، تولید و طراحی شده است. این نرم افزار سیستم های کامپیوتری مستقل و قدیمی سازمان ها، نظیر بخش های مدیریت، مالی، منابع انسانی، بازرگانی، تولید، انبار و … را در قالب یک برنامه نرم افزاری یکپارچه و متحد به یکدیگر مرتبط می کند. در واقع بعد از نصب ERP، علاوه بر این که حوزه ها و بخش های مالی، تولید، انبار و … نرم افزار مخصوص به خود را در اختیار دارند،می توانند با سایر بخش ها ارتباط یکپارچه ای را برقرار نموده و اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی کسب نمایند. نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) ستون فقرات هر صنعتی در امور نظارت، پیگیری، ردیابی و ارتباط فعالیت های تجاری و تولیدی در سراسر کسب و کار است. نرم افزار های شرکت مهندسی مشاور ترازپویش می تواند در صنایع مختلف از جمله صنعت پخش، صنعت رنگ و رزین، کارتن سازی، مبلمان، خدمات تعمیرگاهی، صنعت چاپ و فروشگاه های زنجیره ای  اجرا شود. در نرم افزار شرکت مهندسی مشاور ترازپویش، فرآیندها و سیستم های اضافی از بین می روند و به طور چشم گیری هزینه های کلی یک کسب و کار را کاهش می دهند. راهکار های ویژه ترازپویش باعث می شود که کسب و کار های بزرگ از سیستم های مبتنی بر کاغذ و صفحات گسترده اکسل، به سمت اتوماسیون مدرن ERP که شامل برنامه ریزی دیجیتال و تجزیه و تحلیل ابزار تولید است، حرکت کنند.

مزیت سیستم های برنامه ریزی منابع سازمان

۱ – کاهش هزینه های عملیاتی نظیر کاهش هزینه های کنترل موجودی انبار، هزینه های تولید، هزینه عملیات حسابداری و ثبت وقایع مالی، هزینه های بازاریابی و پشتیبانی.

۲ ـ ایجاد یکپارچگی سازمانی از منظر اطلاعاتی و افزایش سازگاری در اطلاعات موجود در سازمان به دلیل معماری و ساختار جامع نرم افزار.

۳ – بهبود هماهنگی میان واحد های سازمان.

۴ – کاهش وقفه های کاری و افزایش کارایی فرآیند ها.

۵ – دسترسی بهتر و سریع تر به داده ها جهت اخذ تصمیمات مناسب مدیریت و پاسخگویی به نیاز های مشتریان.

۶ – دارا بودن پیش فرض ها و راه حل های مناسب و از پیش آماده برای صنایع مختلف.

۷ – قابلیت انعطاف بالای نرم افزار به گونه ای است که مشتریان می توانند بدون خرید کل بسته نرم افزاری ، فقط قسمت های مورد نیاز خود را نصب کنند.

l w w w . T P – C O . C O M l