راهکارهای صنعت پخش

تا به امروز بسیاری از توزیع کنندگان توانسته اند در صنعت پخش باقی  بمانند و در برخی موارد با تکیه بر توانایی های خود در برابر تغییرات افزایشی واکنش مناسب نشان داده و کسب و کارشان رشد کرده است. اکنون در نقطه عطف مهم و سرنوشت ساز این صنعت، باید دقت بیشتری به خرج داد و تمامی بخش ها حساب شده و با مدیریت عالی پیش روند. به همین ترتیب، ما اعتقاد داریم روند فعلی دیگر قابل قبول نیست چرا که شواهد قانع کننده ای از عملکرد مالی صنعت توزیع و پخش عمده فروشی وجود دارد که نشان می دهد این صنعت در نقطه عطف قرار دارد. در حقیقت این صنعت در طول یک دوره طولانی، در میان تعدادی از معیار های کلیدی و شاخص ها، عملکرد بدتری را نشان می دهد.

توزیع کنندگان آینده در صنعت پخش، از پیچیدگی یا عوامل اختلال نا امید نخواهند شد، بلکه به آن ها به عنوان یک فرصت برای تمایز با دیگران نگاه می کنند. توزیع کنندگان برای گذر از نقطه عطف، به فرصت های ناشی از تهدیدات موجود توجه کرده و به صورت جدی روی آن ها سرمایه گذاری می کنند. موفقیت امروز و آینده توزیع کنندگان، وابسته به نحوه تعامل آن ها با مشتریانشان دارد. با وجود عوامل مخرب متعدد در نقطه عطف صنعت پخش، اصل ( حق با مشتری است ) مهم ترین عامل موثر می باشد. توزیع کنندگان آینده دیدگاه خود را از پاسخ دادن به نیاز های مشتری، به پیش بینی مشتریان و شکل دهی به نیاز های آن ها تغییر داده اند و به طور فعال راه حل هایی را برای مشکلات مشتریان ارائه می دهند، به شکلی که حتی مشتری ها نمی دانند این راه حل ها وجود دارد.

حجم بالای اطلاعات در شرکت‌ های پخش، معمولاً شکاف بزرگی بین داده‌ های فروش و استفاده بهینه از این اطلاعات را به وجود می آورد. نرم افزار های قدیمی که در صنعت پخش مورد استفاده قرار می‌ گیرند، در ثبت و ذخیره‌ سازی داده های قدرتمند و در ارائه اطلاعات ضروری و شاخص‌های کلیدی ناتوان هستند و در نتیجه، منجر به چالش‌ های بزرگی در این مجموعه‌ ها می‌ شود. شرکت های توزیع و پخش، کسانی هستند که قدرت و اهمیت عوامل اختلال در کسب و کار را که درحال حاضر با آن ها مواجه هستند درک کرده و شجاعت و اعتقاد راسخ برای یک اقدام قاطعانه را داشته باشند. مجموعه ای کامل از راهکارها و تکنیک های موفق و بروز شده در صنعت پخش همراه با معرفی اصول و روش های نوین در شرکت مهندسی مشاور ترازپویش بررسی و روی آن ها تحقیق شده است. با وجود ده ها هزار نفر که تلاش می کنند تا در زنجیره ارزش توزیع و پخش جایگاه قابل اطمینانی را به خود اختصاص دهند، فضای صنعت پخش همیشه رقابتی بوده است. اما با افزایش تعداد و تنوع رقبا، رقابت به اوج خود رسیده است و یک احساس بسیار واقعی از اختلال و پریشانی را برای بازیگران این صنعت به وجود آورده است. فرآیند محور بودن و روند حرکت این صنعت به سوی فرآیند محوری، باعث شده تا بقای این شرکت ها و توان رقابتی آن ها با سایر رقبا افزایش چشم گیری پیدا کند. حرکت شما به سوی فناوری و تکنولوژی در این زمان اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند چرا که با برنامه ریزی منابع خود می توانید مدیریتی یکپارچه و دقیق را تجربه کنید و با حذف فرآیند های اضافی، به بهترین نحو ممکن، بیشترین بهره برداری را آغاز نمایید. پس انتخاب بهترین نرم افزار و مدیریت سازمانی باعث می شود بسیاری از هزینه های اضافی در بخش های مختلف کاهش پیدا کند و شرکت شما سیری صعودی را تجربه کنند. همچنین قابلیت های یک نرم افزار، انعطاف پذیری آن در مقابل تغییرات بازار، اجرای فرآیند فروش، بقا و پایداری شرکت ارائه دهنده نرم افزار از عوامل بسیار مهم می باشد که باید به آن توجه کنید.

ماژول فروش و پخش مویرگی شرکت مهندسی مشاور ترازپویش در کنار ماژول‌ های انبار، دریافت و پرداخت نیازمندی‌ های صنعت پخش را به‌ خوبی پاسخ می دهد و با انعطاف‌ پذیری بالا، امکان پاسخ‌ گویی به پیچیدگی‌ های فرآیندهای فروش و توزیع مویرگی را فراهم کرده است. راهکار فروش و پخش شرکت ترازپویش، با فراهم آوردن امکان برنامه‌ ریزی، مدیریت و کنترل عملیات ویزیت، توزیع و وصول، ضمن افزایش در خورر توجه سرعت عمل سازمان، هزینه‌ های مربوطه را به‌ شکل چشم‌ گیری کاهش خواهد داد و قدرت سازمان را برای حضور در بازار رقابتی پخش افزایش می‌ دهد. همچنین این نرم افزار از طریق یکپارچگی با نرم‌ افزار موبایل سرویس پخش، پورسانتت فروش و خدمات الکترونیکی مشتری به سازمان‌ها در برقراری ارتباط با بازار هدف و گسترش بازار خود کمک شایانی می‌ کند و آن‌ ها را در افزایش فروش و رضایت مشتریان یاری می‌ رساند. این ماژول به مدیران فروش امکان می‌ دهد تا با اعمال شرایط متنوع فروش، سود آوری بیشتری را برای سازمان خود ایجاد کنند. علاوه بر این، با استفاده از امکاناتی نظیر حواله پخش و برنامه‌ روزانه، فهرست وصول و مغایرت‌ گیری بسیار قوی در عملیات خاتمه‌، به‌ شکل روزانه از بروز هرگونه اشتباه و خطا جلوگیری می‌ کند و عملیات تحویل بار و تسویه حساب کارمندان فروش را با شفافیت کامل کنترل می‌ نماید و مدیران مالی و انبارها را قادر خواهد ساخت تا ضمن ایجاد کنترل‌ های لازم، از صحت عملکرد کارمندان اطمینان حاصل کنند.

برخی از معیار های ارزیابی توانایی اجرای ارائه‌ کنندگان نرم افزار سازمانی که در هنگام انتخاب باید به آن ها توجه کنید :

  • قابلیت های نرم افزار
  • خدمات پشتیبانی
  • بقا و پایداری شرکت ارائه دهنده نرم افزار
  • اجرای فرایند فروش
  • انعطاف در مقابل تغییرات بازار
  • مدیریت سازمانی

ماژول فروش و پخش مویرگی شرکت مهندسی مشاور ترازپویش از مرحله‌ سفارش‌ گیری تا توزیع و تسویه حساب در فرآیند های فروش را پوشش می‌ دهد و با استفاده از امکانات برنامه‌ ریزی برای ویزیت و توزیع، امکان استفاده بهتر از منابع سازمان را افزایش می‌ دهد. نرم‌افزار فروش و پخش مویرگی پاسخی یکپارچه برای شرکت‌ هایی است که عملیات فروش و توزیع را در کنار سایر انواع فروش به‌ عنوان یک بخش بسیار مهم عملیات فروش خود دارند و میخواهند آن‌ را به‌ شکل متمرکز، یکپارچه و انعطاف‌ پذیر مدیریت کنند.

l w w w . T P – C O . C O M l