فروشگاه های زنجیره ای باید بگوییم که این فروشگاه ها ساده نیستند و ساختاری سازمانی دارند.

این ساختار نیازمند راهکار های نرم افزاری بوده تا بتوان در لحظه بازدهی سازمان را بررسی و به سرعت، تغییراتی مثبت ایجاد نمود.

با رشد روز افزون فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و بزرگ، قاعده رقابتی پایدار و موفق، وفادار سازی مشتریان و ایجاد تعهدی عمیق برای خرید مجدد در رفتار مشتری می باشد.

 ترازپویش در صنعت خرده فروشی و فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای، راهکار های ویژه فروشگاه های زنجیره ای و برند برای این صنعت را ارئه دهد.

در ارائه این راهکار، تلاش شده تا ویژگی‌ های خاص این صنعت بزرگ، مورد توجه قرار بگیرد.

نیاز تامین به موقع موجودی فروشگاه‌ ها در فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای به دلیل خرید هایی با حجم بالا از تامین‌ کنندگان و لزوم شارژ به موقع موجودی کالا ها در فروشگاه‌ ها و در سطح هر غرفه و قفسه، نیاز مبرم به کنترل موجودی در لحظه کالا ها در سطح هر فروشگاه‌ و کل سازمان وجود دارد. جلوگیری از راکد ماندن کالا های کم فروش در فروشگاه‌ ها، کاهش هزینه کالا های انباشت شده و گردش سریع کالا ها در فروشگاه‌ ها یکی از چالش‌ های اساسی فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای در کاهش هزینه‌ های سازمانی است.

حجم بالای فروش در فروشگاه‌ ها به تبع خود موجب معطلی مشتریان در پای صندوق‌ های فروش و فرآیند خرید می‌ شود. پاسخ‌ گویی به موقع و سریع به مشتریان و کاهش زمان انتظار آن ها موجب رضایت‌مندی و وفاداری آن ها خواهد شد. مدیریت فروشگاه باید با سیاست‌ گذاری‌ های فروش منعطف، سعی در حفظ مشتریان کنونی و افزایش مشتریان جدید داشته باشد. با توجه به وسعت فرآیند های فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای و پیچیدگی فرآیند تامین و فروش مالی در فروشگاه‌ های بزرگ، کنترل‌ های درون سازمانی اعم از صندوقداران، غرفه‌ داران و فروشگاه از اهمیت ویژه‌ ای برای سازمان برخوردار است. این کنترل می‌ تواند در هر سطح سازمان مورد نیاز باشد. حجم بالای اطلاعات فروشگاه‌ ها به دلیل تراکنش در لحظه و با حجم بالا، مدیریت سازمان را در تحلیل روند های فروش برای تصمیم‌ گیری در سطح کلان همچون فرآیند های تامین و فروش کالاها و در سطح خرد مانند نحوه چینش کالا ها با توجه به سبد کالای مشتری دچار چالش می‌ کند. این امر باعث کند شدن تصمیم‌ گیری مدیریت سازمان و فروشگاه و در نتیجه عدم انعطاف‌ پذیری در قبال تغییرات محیطی مانند خواسته و نیاز های مشتریان می‌ شود.

یکی از نیاز های اساسی فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای، یکپارچگی فرآیند های مالی در بین واحدهای مالی، بازرگانی و انبار در سطح فروشگاهی و سازمان است. پاسخگویی به مراجع قانونی در زمان مناسب و اطلاعات کافی برای سازمان مهم و حیاتی است. سرعت عملیات در فرآیند های فروش و انبار داری فروش یکی از چالش‌ های فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای در افزایش درآمد محسوب می‌ شود. پشتیبانی از حجم زیاد مشتریان با حجم بالای تراکنش‌ های فروش از ریسک ها و دغدغه‌ های اصلی این صنعت محسوب می‌ شود. یکی از سیاست‌ های مراکز خرده فروشی و فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای برای افزایش حجم فروش استفاده از روش‌ های تشویقی و خاص برای دریافت مبالغ فروش خود است. مدیریت و کنترل اطلاعات تسویه فاکتور‌ها با استفاده از ارائه اعتبار به مشتریان، فروش اقساطی، دریافت بن‌ ها و کارت‌ های تخفیف سازمانی و دیگر موارد از مشتریان یکی از مهم‌ ترین چالش‌های مدیران این صنعت بزرگ است.

با توجه به حجم بالای ورود و خروج کالا در فروشگاه‌های زنجیره‌ای‌، شارژ به موقع موجودی، سفارشات کمبود آن به تامین‌ کننده یا دفتر مرکزی و دریافت آن می‌ تواند در سود آوری سیار موثر باشد. سیستم فروش فروشگاهی میلیونر علاوه بر کنترل موجودی منفی در سطح هر انبار و در صندوق فروشگاه، امکان تعریف نقطه سفارش کالا را در سطح هر فروشگاه و صدور درخواست اتوماتیک بر مبنای آن را فراهم می‌ آورد. با دریافت انواع گزارشات کنترلی در سطح انبار و گردش مالی فروشگاه، می‌ت وان هزینه‌ ها و ریسک‌ ها را کاهش داد. این گزارش‌ ها می‌ توانند برای تعیین اثر بخشی سیاست‌ های فروش، ردیابی موجودی فروشگاه‌ ها و سازمان و مغایرت‌ گیری از دریافت و پرداخت هر فروشگاه و مقایسه با فروش آن استفاده شوند. این سیستم امکان دریافت گزارشات تحلیلی برای ردیابی در سطح هر واحد کالا بین فروشگاه‌ ها و انبار های سازمان با در نظر گرفتن عوامل ردیابی چند سطحی را فراهم می‌ کند. در قالب گزارش مدیریتی ارائه شده در راهکار های ترازپویش، می‌ توان با نگاهی تحلیلی به اطلاعات فروش، به تحلیل روند فروشگاه‌ ها و ارزیابی عملکرد آن ها پرداخت. این گزارشات ضمن تحلیل سود آوری سازمان در سطوح مختلف، امکان مقایسه فروش‌ ها در سطح فروشگاه‌ ها، بررسی روند افزایش یا کاهش فروش و امکان کمک به تصمیمات مدیران عالی در آینده را فراهم می‌ آورد.

با نرم افزار های شرکت مهندسی مشاور ترازپویش، کنترلی کامل بر تمام فروشگاه‌ها و شعب خود داشته باشید. اطلاعات را یک بار تعریف کرده و از انتشار آن در فروشگاه‌ ها مطمئن باشید. گزارشات عملکرد فروشگاه‌های خود را به لحظه و به صورت متمرکز مشاهده کرده و رهبری کنید. آنالیزی قابل درک از کسب و کار خود تا عمیق‌ ترین لایه عملیاتی سازمان خود داشته باشید. کاهش ریسک، توسعه‌ ای سریع و مدیریتی مطمئن را با استاندارد های روز تجربه کنید. بااطلاعات مدیریتی که در اختیار مدیریت قرار می گیرد، مزایای بسیاری را تجربه کنید. یکی از مهم‌ ترین مزیت هایی که نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی برای شما دارد، کاهش هزینه‌ های سازمان از طریق یکپارچگی کامل فرآیند‌ های فروشگاهی با فرآیند های مالی و بازرگانی و انبار است. در این‌ صورت دیگر نیازی به ثبت دوباره اطلاعات در سیستم‌ ها وجود ندارد. ماژول های نرم افزاری شرکت ترازپویش امکان یکپارچگی فرآیند های انبار، دریافت و پرداخت مشتریان و فروشگاه‌ ها و حسابداری فروش و اسناد انبار را فراهم آورده است که به مدیریت مالی و انبار نیز کمک شایانی می‌ کند. این یکپارچگی در سطح مختلف سازمان، باعث صرفه جویی در زمان، ارائه خدمات عالی به مشتریان و جلب رضایت آنان، کاهش هزینه ها، استفاده بهینه از منابع انسانی می شود.

 

l w w w . T P – C O . C O M l