راهکارهای صنعت تزریق پلاستیک

صنعت تزریق پلاستیک یک صنعت بسیار مهم در ایران است، چرا که تقریبا همه قطعات پلاستیکی که به طور روزمره از آنها استفاده  می کنیم با استفاده از تکنولوژی تزریق پلاستیک بهره گرفته و ساخته شده اند: از قطعات خودرو و محفظه دستگاه های الکترونیکی گرفته تا بیشتر لوازم آشپزخانه.  تزریق پلاستیک یک تکنولوژی ساخت برای تولید انبوه قطعات پلاستیکی یکسان با خطای پایین است. در تزریق پلاستیک ابتدا گرانول های پلیمر ذوب می شوند و سپس تحت فشار به درون یک قالب تزریق می شوند. پلاستیک مایع درون قالب خنک شده و جامد می شود. مواد اولیه تزریق پلاستیک پلیمرهای ترموپلاستیکی هستند که قابلیت رنگ آمیزی و پر شدن توسط افزودنی های دیگر را دارند. دلیل محبوبیت و استفاده گسترده از تزریق پلاستیک، هزینه بسیار پایین ساخت هر قطعه در تیراژهای بالا است. تزریق پلاستیک تکرار پذیری بالا را در کنار آزادی بالای طراحی ارایه می کند. محدودیت های اصلی تزریق پلاستیک از نوع اقتصادی هستند چون با اینکه تولید با استفاده از تزریق پلاستیک در تیراژ بالا بسیار به صرفه است، اما در مقابل سرمایه اولیه به نسبت بالایی برای شروع پروسه لازم است. از دیگر محدودیت های تزریق پلاستیک زمان نسبتا بالای رسیدن از طرح به تولید قطعه است.

فرآیند تولید در صنعت تزریق پلاستیک بسیار مهم است، زیرا سیکل تولید در فرآیند تزریق پلاستیک بسیار کوتاه می باشد و معمولا در حدود ۲ ثانیه تا ۲ دقیقه به طول می انجامد. نرم افزار برنامه ریزی تولید شرکت مهندسی مشاور ترازپویش فرآیند های بخش تولید در این صنعت را به صورت کامل و به صورت یکپارچه با ماژول های نرم افزاری دیگر مدیریت می کند. فلسفه اصلی نرم افزار ها برای این صنف این است که فرآیند گرایی را تشکیل دهند و توسعه آن در این صنعت باعث می شود تا بخش های عمده ای را درگیر و مشغول کند. مواردی که جزو راه حل های سیستم ERP ( برنامه ریزی منابع سازمانی ) شرکت ترازپویش است، شامل :

نرم افزار حسابداری شرکت مهندسی مشاور ترازپویش متناسب با تمامی نیاز های صنعت تزریق پلاستیک از قبیل بهای تمام شده، محاسبه سود و زیان، انبارداری، حسابداری، خزانه داری و … بهره مند می باشد. همچنین این نرم افزار با امکانت کاربردی و ظاهر زیبا و همچنین با قابلیت های سفارشی و انعطاف پذیری بالا، گزینه بسیار مناسبی برای این صنعت و صنایع دیگر می باشد. برخی از معیار های ارزیابی توانایی اجرای ارائه‌ کنندگان نرم افزار سازمانی که در هنگام انتخاب باید به آن ها توجه کنید :

حجم بالای اطلاعات در شرکت‌ های پخش، معمولاً شکاف بزرگی بین داده‌ های فروش و استفاده بهینه از این اطلاعات را به وجود می آورد. نرم افزار های قدیمی که در صنعت تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می‌ گیرند، در ثبت و ذخیره‌ سازی داده های قدرتمند و در ارائه اطلاعات ضروری و شاخص‌های کلیدی ناتوان هستند و در نتیجه، منجر به چالش‌ های بزرگی در این مجموعه‌ ها می‌ شود. صنایع تزریق پلاستیک، صنایعی هستند که قدرت و اهمیت عوامل اختلال در کسب و کار را که درحال حاضر با آن ها مواجه هستند درک کرده و شجاعت و اعتقاد راسخ برای یک اقدام قاطعانه را داشته باشند. مجموعه ای کامل از راهکارها و تکنیک های موفق و بروز شده در صنعت تزریق پلاستیک همراه با معرفی اصول و روش های نوین در شرکت مهندسی مشاور ترازپویش بررسی و روی آن ها تحقیق شده است. با وجود ده ها هزار نفر که تلاش می کنند تا در این صنعت جایگاه قابل اطمینانی را به خود اختصاص دهند، اما فضا، فضایی رقابتی بوده است.

فرآیند محور بودن و روند حرکت این صنعت به سوی فرآیند محوری، باعث شده تا بقای این شرکت ها و توان رقابتی آن ها با سایر رقبا افزایش چشم گیری پیدا کند. حرکت شما به سوی فناوری و تکنولوژی در این زمان اهمیت بسیار زیادی پیدا می کند چرا که با برنامه ریزی منابع خود می توانید مدیریتی یکپارچه و دقیق را تجربه کنید و با حذف فرآیند های اضافی، به بهترین نحو ممکن، بیشترین بهره برداری را آغاز نمایید. پس انتخاب بهترین نرم افزار و مدیریت سازمانی باعث می شود بسیاری از هزینه های اضافی در بخش های مختلف کاهش پیدا کند و شرکت شما سیری صعودی را تجربه کنند. همچنین قابلیت های یک نرم افزار، انعطاف پذیری آن در مقابل تغییرات بازار، اجرای فرآیند فروش، بقا و پایداری شرکت ارائه دهنده نرم افزار از عوامل بسیار مهم می باشد که باید به آن توجه کنید.

فرآیند مدیریت، تولید و فروش، به عنوان محصولی که نقش استراتژیک در زیر ساخت‌ های توسعه کشور و اجرای طرح‌ ها دارد، متفاوت با بسیاری محصولات صنایع دیگر است و بر این اساس مدیریت این فرآیند نیز از ویژگی ها و ظرافت‌ های خاصی برخوردار است. از این رو، ضرورت ارائه راهکاری که بتواند کارایی صنایع تزریق پلاستیک را در مدیریت، تولید و فروش رنگ افزایش دهد، به خوبی احساس می شود.

اینک، شرکت مهندسی مشاور ترازپویش با سوابقی درخشان در صنعت فناوری اطلاعات و اجرای پروژه‌ های مدیریت منابع سازمانی، با بررسی مشکلات موجود در این صنعت و بهره گیری از کارشناسان و متخصصان این حرفه، راهکار نرم‌ افزاری صنعت تزریق پلاستیک را تولید کرده است. این شرکت اطمینان دارد با استقرار این سیستم‌ ها در سازمان شما تحولی قابل توجه در جهت تسریع فعالیت‌ ها و ارتقا بازدهی آن مجموعه محقق می گردد. افتخار ما، صنایع متعددی هستند که به طور عملیاتی از این راهکار استفاده کرده و آن ها را محک زده و از مزایای آن بهره مند شده اند. استفاده از سیستم یکپارچه تعبیه شده در راهکار های ترازپویش، اطلاعات انبار را به صورت آنلاین در اختیار واحد های مختلف قرار می دهد. تصمیم گیری مدیران و مسئولین فروش شرکت های چاپ با در اختیار داشتن اطلاعات دقیق انبار و موجودی مواد اولیه و سفارشات آماده برای ارسال بسیار راحت تر خواهد بود. واحدهاى تولیدى در صنعت تزریق پلاستیک در زمینه هاى مختلف ( اعم از تولید، دسته بندی، تهیه مواد اولیه مصرفی و غیره ) با پیمان کاران خارج از سازمان در تعامل هستند. متمرکز ساختن اطلاعات مربوط به پیمانکاران و پیگیری وضعیت آن ها مستلزم سیستمی جامع و در ارتباط با واحد های دیگر مجموعه می باشد.

l w w w . T P – C O . C O M l