جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

چگونه برندی متمایز داشته باشیم؟

چگونه برندی متمایز داشته باشیم؟

یکی از مهمترین فاکتور هایی که در دنیای تجارت امروز  ما را به موفقیت نزدیک و نزدیک تر می کند ساختن یک برند قدرتمند است. بعد از ساختن برند برای اینکه آن را نام آشنا و قدرتمند کنید باید آن را نسبت به دیگر برندها متمایز و متفاوت کنید. برای رسیدن به این هدف یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که به بهترین جنبه های برند خود توجه کنید و از آن ها طوری استفاده کنید که مشتری هایتان را به منافع بیشتر برسانید. حال سوال این است چگونه باید این مهم را انجام داد…

چگونه برندی متمایز داشته باشیم؟

چطور برندی محبوب داشته باشیم؟

یکی از راه های داشتن برند متفاوت این است که باید روی ویژگی های فیزیکی خدمات یا محصول خود متمرکز شوید و یا به جنبه های دیگر مثل قیمت محصول و یا طرز ارائه آن فکر کنید. روش های زیادی وجود دارد که می تواند برندی متفاوت و متمایز را برایتان خلق کند. کافیست بهترین روشی که فکر می کنید به تمایز برندتان می انجامد را طوری مورد استفاده قرار دهید که تاثیر خوبی بر مشتریان داشته باشد . ممکن است برند شما رشد کمی داشته باشد و به اندازه کافی شخصیت مند نباشد در این صورت یکی از عواملی که می تواند برندتان را قوی کنید احیای دوباره آن است. برای رسیدن به این خواسته باید تصمیماتی بگیرید که نه فقط برای مشتری ها جذاب باشد بلکه هر روز موقعیت برند شما را هم بهتر و بهتر کند.

 

برای اینکه برندی متمایز از دیگران داشته باشد توصیه های زیر را به کار گیرید :

به شیوه ای متفاوت قیمت گذاری کنید.

یکی از روش هایی که نشان می دهد شما از رقیبانتان متمایز هستید قیمت گذاری متفاوت است. گاهی ارائه خدمات فقط کمی ارزان تر از دیگران باعث می شود که در یک چشم به هم زدن به پرفروش ترین شرکت شهر تبدیل شوید! البته اگر چندان اعتقادی به ارزان فروشی ندارید می توانید با ارائه کیفیت بهتر قیمتی بیشتر از سایر رقبایتان داشته باشبد.

 

برای خود موقعیتی ویژه پیدا کنید.

اگر محصولات و یا خدماتی که ارائه می دهید برای برآوردن یک نیاز ویژه و خاص هستند همین عامل می تواند برندتان را نسبت به دیگران متمایز کند. می توانید در بازاریابی برای محصولاتتان، روی جایگاه ویژه ی محصولات متمرکز شوید و تا می توانید روی ویژگی خاص آن ها تاکید کنید.

 

از مهارت خود به خوبی استفاده کنید.

ممکن است برندی که شما بر روی آن فعالیت می کنید بر روی موردی خاص عملکرد خوبی داشته باشد در این صورت برای تمایز در برند فقط کافیست روی تخصص خود تاکید کنید پس لازمه این امر این است که تخصص های خود  را بشناسید و روی آن مانور دهید .

 

امکانات یک خرید خاص را فراهم کنید.

کافیست مشتری ها یک خرید خاص را تجربه کنند در این صورت برند شما برای همیشه در ذهن آن ها برجسته می شود. شرکت های زیادی را می توان مثال زد که از این شیوه برای تمایز برند استفاده کردند و موفق شدند خیلی زود از دیگر رقبا جلو بیفتند. یک نمونه از شرکت هایی که این شیوه را به کار برد یک شرکت عروسک سازی بود که این حیوانات عروسکی بامزه را در مقابل چشمان مشتریان می ساخت.

 

محصولات خود را به روشی متفاوت بچینید.

چیدمان متفاوت یکی از روش های عالی برای ایجاد تمایز در برند است. اینکه برای برند خود هویتی بسازید که تا به حال وجود نداشته و از ذهن مشتری ها به این راحتی پاک نشود می تواند برندی متمایز را برایتان تضمین کند. یکی از شرکت های پوشاک که توانسته برندی معروف و متمایز داشته باشد لباس هایش را در مغازه و در پشت ویترین ها طوری می چیند که اگر بار اولی باشد که به این مغازه می روید فکر می کنید که به یک شیرینی فروشی یا قنادی رفته اید!

 

از یک نماد جالب توجه استفاده کنید.

برای برندتان یک نماد جذاب در نظر بگیرید که کمی هم طنز در آن ترکیب شده باشد در این صورت مشتری ها با این تصور که شرکت شما نسبت به دیگر رقبا متفاوت است برند شما را انتخاب می کنند.

 

خلاقی و نوآوری به خرج دهید.

چیزی که می تواند برندها را از هم متفاوت کند خلاقیت است. معمولا این روش در برندهایی به کار می رود که تکنولوژیک هستند. اگر بخواهیم در این مورد مثالی بزنیم هیچ شرکتی بهتر از اپل نیست. اسم این شرکت که می آید شاید بسیاری از ما یاد خلاقیت، سادگی و بهتر شدن کیفیت زندگی بیفتیم. خلاقیت را فقط در تکنولوژی ساخت محصول ندانید حتی می توانید در زمینه های دیگری مثل راه و روش بسته بندی و نحوه ارائه هم آن را به کار گیرید.

 

به احساسات توجه کنید.

یکی از روش های برجسته کردن برند این است که در ارائه محصول احساس مشتری ها را در نظر بگیرید. یکی از شرکت های موفق که به خوبی از این نکته استفاده کرده شرکت کوکاکولا است به طوری که امروز دیگر بعد از تبلیغات فراوان اسم کوکاکولا با شادی پیوند خورده است.

 

به ساده کردن زندگی مشتری ها توجه کنید.

امروز با پیچیده تر شدن دنیا سادگی از آن ویژگی های نابی است که می تواند مشتری ها را جذب خود کند. کافیست برند خود را ساده و در عین حال لذتبخش معرفی کنید تا ببینید چگونه چندین قدم از دیگر برندهای پیچیده پیشرفت می کنید. مثلا در تولید مواد شوینده در حالی که در خیلی از محصولات از مواد سمی و شیمیایی استفاده می شود اینکه بتوانید محصولی از مواد ساده و غیر مضر تولید کنید یعنی تمایز در برند و فروش بیشتر.

 

شرکت مهندسی مشاور ترازپویش

l w w w . T P – C O . C O M l

 

 

همچنین بخوانید : 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار