شیوه های مدرن مدیریت اموال و دارایی ثابت

به طور روزانه در هر شرکت صدها دارایی مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزات IT ، تجهیزات دفتری و اداری ، ابزار ها و… هر کدام، اموال و دارایی ثابت سازمان ها هستند که در کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای استفاده از راهکارهای مدیریت دارایی

زمان، مهم ترین ثروت یک سازمان و شرکت محسوب می شود. از گذشته برای این که مدیران بتوانند بر دارایی های ثابت خود نظارت و کنترل داشته باشند به صورت دستی دارایی را لیست می کنند که این شیوه از ردیابی اموال، باعث اتلاف وقت بسیاری می شود.

راهکارهای اصولی و یکپارچه مدیریت دارایی، می توانند به شما در ردیابی دقیق و موثر هر یک از دارایی شرکت کمک کنند.

به جای اتلاف وقت بابت جستجو و جا به جایی دارایی های مفقود شده، شما می توانید تمامی دارایی های با ارزش خود را به راحتی و توسط سیستم ردیابی اموال به صورت منظم ردیابی نمایید. با استفاده از این راهکارها، علاوه بر صرفه جویی در زمان، خطاهای انسانی به احداقل می رسد.

ارزش اموال و دارایی ثابت

از آنجا که اموال و دارایی ها یکی از مهم ترین بخش ها و اصلی ترین سرمایه هر سازمان به حساب می آید، نظارت دقیق بر وضعیت دارایی ها امری ضروری است. از سویی فراهم ساختن پوشش بیمه ای مناسب، کنترل نقل و انتقال دارایی ها، محاسبه استهلاک و آگاهی از آخرین وضعیت آن ها اهمیت زیادی دارد.

نرم افزار تخصصی اموال و دارایی ثابت شرکت ترازپویش

سیستم «اموال» که توسط متخصصین نرم افزار شرکت ترازپویش تولید ارائه شده است، امکانات مناسب را در خصوص کنترل و مدیریت شایسته دارایی ها فراهم می آورد. همچنین ارتباط نرم افزار اموال با نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی های اموال و دارایی ثابت موجود در هر انبار از ویژگی های بارز این نرم افزار شرکت ترازپویش می باشد.

این نرم افزار براساس آخرین تغییرات خزانه بوده و امکان تهیه فایل برای خزانه را در اختیار سازمان ها قرار می دهد. جمع آوری و حفظ دقیق سوابق دارایی ثابت شرکت، امری پرهزینه و وقت گیر است.

یک راهکار یکپارچه مناسب، باعث می شود تا تجهیزات با ارزش شرکت شما به خوبی تحت کنترل قرار گیرند. هدف هر سیستم کارآمد  افزایش بازدهی، حاصل از کنترل دارایی ها و به حداقل رساندن ضرر ناشی از فقدان و یا خسارت دیدن تجهیزات است.

با استفاده از ترکیب موبایل کامپیوترها و نرم افزارمدیریت ردیابی، شما قادر به سرعت بخشیدن در رسیدگی به امور و ردیابی دارایی خود در زمان واقعی خواهید بود. این امر شما را قادر می سازد تا بهره وری بیشتری برای برنامه ریزی تولید خود داشته باشید.

ویژگی های منحصر به فرد سیستم اموال و دارایی ثابت ترازپویش

به طور کلی داشتن اطلاعات دقیق هر آیتم مانند محل قرارگیری، شرایط نگهداری، تاریخ خرید، ارزش، مسئول مربوطه، آخرین تعمیر و… دارای بیشترین اهمیت می باشند.

ردیابی موجودی، معطوف به اجناسی است که به فروش می رسند، توزیع شده اند و یا توسط شرکت به مصرف می رسند. این دارایی موقتی شامل اقلام خرده فروشی و تجهیزات اداری است. پس استفاده از یک نرم افزار خوب بسیار مهم و امری ضروری برای شرکت ها، سازمان ها و کارخانجات است.

سیستم اموال و دارایی ثابت شرکت مهندسی نرم افزار تراز پویش

نرم افزار اموال و دارایی های ثابت کاربرد های بسیاری جهت ثبت، کنترل، نگهداری و محاسبات استهلاک و دارایی های منقول و غیر منقول برای سازمان دارد و مدیران می توانند اطلاعات دقیق از این عوامل به منظور برنامه ریزی صحیح جهت سرمایه گذاری های سازمان داشته باشند.

با استفاده از این نرم افزار، که طبق سالها تجربه متخصصین شرکت مهندسی نرم افزار ترازپویش ارائه شده، کلیه دارایی ها با استفاده از یک سریال ثبت شده و می توان در هر زمان فهمید که وسیله در کجای سازمان قرار گرفته به این ویژگی، ردیابی کالا گفته می شود و یا در چه تاریخی خریداری شده تا برای جایگزینی به موقع و بر اساس نظارت صحیح و به موقع اقدام شود.

گزارشات استاندارد موجود در سیستم اموال و دارایی ثابت ترازپویش

ارسال گزارشات استاندارد در قالب نظام اموال دولتی و پیاده سازی بخشنامه ها و دستورالعمل های مدیریت دارایی از دیگر کاربردهای نرم افزار اموال و دارایی های ثابت در دستگاه ها و سازمان های دولتی است که ضمن مدیریت متمرکز دارایی ها، می توان در یکپارچگی اطلاعات انعطاف پذیری محاسبات را تجربه کرد.

این سیستم در چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

نرم افزار اموال شرکت مهندسی نرم افزار ترازپویش در کلیه سازمان­ ها و موسسات بازرگانی، خدماتی، تولیدی، پیمانکاری اعم از خصوصی و دولتی قابل اجراست.

جایگاه و اهمیت این سیستم برای مدیران سازمان ها

نرم افزارهای تخصصی شرکت ترازپویش که ابزاری بسیار مهم در مسیر مدیریت و برنامه ریزی دقیق و جامع کلیه بخش های یک شرکت یا سازمان طراحی و پیاده سازی شده است، مدیران ارشد سازمان را در بودجه‌ریزی و سرمایه گذاری ها یاری می‌کند تا بتوانند به دقت فعالیت‌های سازمان را کنترل نموده و به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان نیازهای مشتریان را برطرف نمایند.

سیستم عامل مناسب برای این نرم افزار

نرم افزار اموال شرکت ترازپویش در محیط سیستم عامل ویندوز با رابط کاربری قوی ابزاری صحیح برای یاری مدیران جهت مدیریت موثر فرآیند های سازمان و ایجاد روابط با مشتریان می ­باشد.

با چه سیستم­ هایی در ارتباط است؟

نرم افزار اموال شرکت مهندسی ترازپویش به صورت یکپارچه با سیستم‌ های دیگر نظیر: انبار، حسابداری، خزانه‌داری و… در ارتباط است.

ویژگی ­ها و امکانات این سیستم

 • امکان صورت برداری از اموال و دارایی
 • امکان تولید، چاپ و ارسال صورت های مالی دارایی
 • امکان تعریف اجزای یک دارایی و انتقال آن از یک گروه دارایی به گروه دیگر
 • امکان ثبت تاریخ بهره برداری و تاریخ محاسبه استهلاک
 • امکان انجام دسته ای عملیات بر روی تعداد زیادی از دارایی
 • امکان استفاده از چندین پایگاه داده جهت نگهداری اطلاعات دارایی چندین شرکت یا سازمان
 • امکان تعریف جزء دارائی و نگهداری بهای تمام شده تاریخی و استهلاک انباشته هر یک از اجزاء
 • امکان فروش، حذف و اسقاط دارایی و صدور اسناد حسابداری مربوطه
 • امکان مدیریت بیمه دارایی و مشاهده سر رسید بیمه دارایی

محاسبات سیستم اموال و دارایی ثابت

 • محاسبه میزان سود و زیان
 • محاسبه اموال و دارایی
 • محاسبه استهلاک در بازه های دلخواه و مشاهده میزان استهلاک بر حسب دارایی و گروه دارایی
 • محاسبه استهلاک دارایی تا مقطع تاریخ خاص، با کنترل تاریخ
 • محاسبه استهلاک دارائی‌ ها به صورت کلی، گروهی و منفرد

گزارشات آن چیست؟

 • گزارشات مرور دارایی ها بر اساس گروه دارایی ها، طبقه دارایی ها، محل استقرار و مرکز هزینه
 • گزارشات خرید، تولید، اهدا، دریافت از انبار، استقرار دارائی ها بر اساس مرکز هزینه، گروه دارایی و …
 • گزارشات فروش، اسقاط، تجزیه، تلفیق دارایی ثابت بر اساس مراکز هزینه گروه دارایی
 • گزارشات دارایی ها تجدید ارزیابی شده
 • گزارش کارت دارایی ثابت
 • گزارشات دارایی ثابت بر اساس استفاده کنندگان و محل استفاده
 • گزارش صورت وضعیت دارایی های ثابت شامل اطلاعات جامعی از اموال مراکز اموال انتخابی
 • گزارش دفتر دارایی شامل لیست اطلاعات مربوط به انتقالات درون واحدی