راهکارهای صنعت کارتن سازی

وقتی محصولی را تولید می‌ کنید و می‌ خواهید آن را به دست مشتری برسانید، به نوعی از بسته بندی نیاز دارید که بتوانید با آسودگی خیال به آن تکیه کنید. راهکار های بسته‌ بندی صنعتی گزینه‌ ای مطمئن برای انواع محصولات شیمیایی، دارویی، محصولات عمده غذایی و آشامیدنی و حتی شرکت‌ های ساختمانی به حساب می‌ آیند چون به کمک آن، شرکت‌ ها می‌ توانند محصولات خود را بدون هیچ‌ گونه نگرانی از بروز هر گونه آسیب حین روند ترابری، به مقاصد مورد نظر خود ارسال کنند. محصول آسیب دیده می‌ تواند در یک چشم بر هم زدن روابط بین کسب و کار و مشتری را از بین ببرد و خوش نامی یک شرکت را خدشه‌ دار کند. همچنین می تواند زمان تولید را به تاخیر بیا ندازد و مشکل ساز شود. راهکار های بسته‌ بندی که به طور اختصاصی برای محافظت و ارتقای وضعیت محصولات طراحی شده‌ اند نقشی کلیدی در استرس‌ زدایی از روند ترابری آن ها ایفا می‌ کنند.

صنعت کارتن سازی فرآیندی است که طی آن ابتدا ورق کارتن از رول کاغذ تولید می گردد و سپس با توجه به‌ نوع محصولی که قرار است بسته بندی شود، به‌ شکل مناسب و در اندازه‌ های مختلف طراحی و ساخته می شود. سپس با توجه به نیاز بازار، سلیقه مشتری و نوع محصولی که قرار است بسته بندی شود و کاربرد های تبلیغاتی که یک بسته بندی مناسب دارد به روش های مختلف چاپ و رنگ آمیزی می گردد .کارتن یک محصول سلولوزی می باشد که به‌ عنوان پر کاربرد ترین روش بسته بندی محصولات صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول معمولا از ۳ تا ۵ لایه کاغذ ضخیم و فشرده ساخته می شود.

امروزه همه واحد های تولیدی بزرگ و کوچک به دنبال یک بسته بندی شیک و مقاوم هستند که اغلب این بسته بندی ها از جنس کارتن هستند. از بسته بیسکویت، جعبه شیرینی و پیتزا تا کارتن های لوارم خانگی و میوه ها و غیره همگی نیاز به یک جعبه کارتنی دارند. که شما می توانید با راه اندازی یک خط تولید کارتن سازی این نیازها را رفع کنید. اما شما برای راه اندازی و مدیریت یک خط تولید کارتن مجموعه فرآیند هایی را طی کنید تا کارتن به شکلی که توافق شده، تولید و به دست مشتری برسد. یکی از مهم‌ ترین نکاتی که در طراحی و بسته بندی مورد توجه قرار می‌ گیرد، چگونگی و کیفیت تولید کارتن یا همان کارتن سازی خواهد بود و یکی از مهم‌ ترین نکات فرآیند کارتن سازی، طراحی کارتن‌ های مرغوب چند لایه جهت طراحی و بسته بندی خواهد بود.

شرکت مهندسی مشاور ترازپویش با تحت پوشش قرار دادن طیف گسترده ای از تولید کنندگان کارتن و ورق کارتن طی چندین سال گذشته دارای سوابق و تجربیات ارزشمندی در این صنعت بوده و دستاورد رو به رشد آن ارائه راهکار های جامع جهت کنترل و مدیریت اطلاعات از مرحله خرید مواد اولیه تا تحویل سفارش به مشتری در قالب سیستم های یکپارچه می باشد. تولید کارتن و ورق کارتن در مرحله اخذ سفارش، انعقاد قرارداد، پروسه تولید، ثبت فاکتور و تحویل به مشتری دارای خصوصیات منحصر به فرد خود می باشد که چنان چه ابزار مناسبی جهت ثبت و ضبط اطلاعات به صورت پیوسته و یکپارچه وجود نداشته باشد سازمان در تصمیم گیری ها و برآورد اطلاعاتی مانند قیمت تمام شده محصول یا سفارش، نقطه سر به سر تولید، میزان فروش در نقطه سر به سر و … دچار مشکل خواهد شد. بنابراین راهکارهای یکپارچه ترازپویش سازمان شما را قادر خواهد ساخت تا با حداقل زمان و نیروی انسانی، به بالاترین سطح دستیابی به اطلاعات نائل آیید. با استفاده از این راهکار یکپارچه سازمان شما قادر خواهد بود کلیه اطلاعات از مرحله ثبت سفارش تا تحویل محصولات تولید شده به مشتری را در نرم افزار مشاهده نموده و گزارشات خاص صنعت را اخذ نماید. با بهره گیری از این راهکار شما قادر خواهید بود مرحله به مرحله سفارش دریافتی را مانیتور نموده و از خرید مواد اولیه مانند انواع رول کاغذ و دیگر مواد تا موجودی انبارهای تولید، حواله های صادر شده به مراکز هزینه، محصول یا نیمه ساخته تولید شده، مقدار حواله صادر شده، فاکتور های ثبت شده و همچنین مغایرت بین فاکتور و حواله انبار را مشاهده نمایید.

در صنعت کارتن سازی تنوع بالای مواد اولیه مثل انواع رول کاغذ ایرانی و خارجی و غیره وجود دارد که به ازای هر نوع سفارش یا قرارداد متغیر هستند و ثبت اطلاعات از قبیل سایز، متراژ، تعداد، عرض، ارتفاع برای کارتن ها بسیار مهم هستند که در فاکتور یا قرارداد و همینطور حواله انبار آورده می شوند. بسیار مهم است که نرم افزاری را انتخاب نمایید تا تمامی ویژگی ها و بخش های مختلف صنعت کارتن سازی را پاسخگو باشد، نرم افزاری که علاوه بر توسعه همیشگی، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد.

در سیستم انبار ترازپویش می توان گروه های انبار و انبار های متعدد، کالا ها با طول کد متغیر، مشخصات کالاها و بسیاری از موارد دیگر را تعریف کرد که همه و همه بر اساس نیاز های مشتری برنامه ریزی می شوند. در سیستم فروش شرکت ترازپویش ثبت قرارداد فروش به همراه اطلاعاتی از قبیل سایز، متراژ، تعداد، عرض، ارتفاع را می توان مشاهده کرد. در صنعت کارتن سازی، مشاهده سقف و سوابق اعتباری مشتری در زمان ثبت سفارش، ثبت سند فاکتور فروش در سیستم حسابداری مالی و … حائز اهمیت است. برخی از ویژگی های سیستم حسابداری مالی ترازپویش در ارتباط با صنایع کارتن سازی می توان به امکان ثبت سند روی سفارش، امکان بستن حساب ها در سطح سفارش، امکان مشاهده گزارش دفتر سفارش و بسیاری از موارد دیگر اشاره کرد. نرم افزار شرکت ترازپویش علاوه بر ویژگی های ذکر شده، بسیاری از ویژگی های دیگر را در خود گنجانده است و مناسب برای مدیرانی است که می خواهند با خیال آسوده، همه بخش ها را مدیریت کنند.

شرکت ترازپویش با استفاده از تجربه چندین ساله در همکاری با شرکت های این صنعت،‌ ضمن بررسی کلیه مسائل مطروحه،‌ اهم نیازمندی های عملیاتی و فرآیندی آن را در قالب راهکار نرم افزاری صنعت کارتن سازی ارائه داده است. نرم افزار این شرکت با ساختاری یکپارچه دارای ماژول های نرم افزاری مختلف از جمله حسابداری، انبار، خزانه، حقوق و دستمزد، بازرگانی، مدیریت ارتباط با مشتری، تولید و دیگر ماژول ها می باشد که با یک دیگر در تعامل هستند و در قالب یک نرم افزار یکپارچه، نیاز مدیران شرکت ها و سازمان های بزرگ را در بخش های مختلف کسب و کار بر طرف می سازد. کاهش هزینه های عملیاتی، بهبود هماهنگی میان واحد ها، دسترسی سریع و راحت به داده ها، کاهش وقفه های کاری و صرفه جویی در زمان، همه و همه از ویژگی های نرم افزار ترازپویش است. تجربه موفق پیاده سازی این نرم افزار در مجموعه های بزرگ چاپ در کشور، افتخار دیگری است که کیفیت نرم افزار های ترازپویش را تضمین می کند.

l w w w . T P – C O . C O M l