راهکارهای صنعت کارتن سازی

جایگاه و اهمیت بسته بندی در تولید

وقتی محصولی را برای عرضه به مشتری تولید می‌کنید، اولین نکته حائز اهمیت، نوع بسته بندی است.
در این مقاله درباره راهکارهای نرم افزاری برای مدیریت بسته‌ بندی صنعتی، صحبت خواهیم کرد.
گزینه‌ ای مطمئن برای انواع محصولات شیمیایی، دارویی، محصولات عمده غذایی و آشامیدنی و حتی شرکت‌ های ساختمانی.
فرآیند بسته بندی محصول باعث می شود جلوگیری از بروز هرگونه آسیب حین روند ترابری محصولات می شود.
محصول آسیب دیده می‌ تواند در یک چشم بر هم زدن روابط بین کسب و کار و مشتری را از بین ببرد و خوش نامی یک شرکت را خدشه‌ دار کند.
همچنین می تواند زمان تولید را به تاخیر بیا ندازد و مشکل ساز شود.
این راهکارها به طور اختصاصی برای محافظت و ارتقای وضعیت محصولات طراحی شده‌ اند و نقشی کلیدی در استرس‌ زدایی از روند ترابری آن ها ایفا می‌ کنند.

فرآیند صنعت کارتن سازی

صنعت کارتن سازی فرآیندی است که طی آن ابتدا ورق کارتن از رول کاغذ تولید می گردد و سپس با توجه به‌ نوع محصول به‌ شکل مناسب و در اندازه‌ های مختلف طراحی و ساخته می شود.

سپس با توجه به نیاز بازار، سلیقه مشتری و نوع محصولی که قرار است بسته بندی شود و کاربرد های تبلیغاتی که یک بسته بندی مناسب دارد به روش های مختلف چاپ و رنگ آمیزی می گردد.

کارتن یک محصول سلولزی می باشد که به‌ عنوان پر کاربرد ترین روش بسته بندی محصولات صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول معمولا از ۳ تا ۵ لایه کاغذ ضخیم و فشرده ساخته می شود.

راهکار مدیریت صنعت کارتن سازی

کاربرد کارتن سازی، در صنایع تولیدی

امروزه همه واحد های تولیدی بزرگ و کوچک به دنبال یک بسته بندی شیک و مقاوم هستند که اغلب این بسته بندی ها از جنس کارتن هستند.

از بسته بیسکویت، جعبه شیرینی و پیتزا تا کارتن های لوارم خانگی و میوه ها و غیره همگی نیاز به یک جعبه کارتنی دارند.

شما می توانید با راه اندازی یک خط تولید کارتن سازی، نیازهای صنایع مختلف را رفع کنید. اما شما برای راه اندازی و مدیریت یک خط تولید کارتن مجموعه فرآیند هایی را طی کنید تا کارتن به شکلی که توافق شده، تولید و به دست مشتری برسد.

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که در طراحی و بسته بندی مورد توجه قرار می‌ گیرد، چگونگی و کیفیت تولید کارتن یا همان کارتن سازی خواهد بود و یکی از مهم‌ ترین نکات فرآیند کارتن سازی، طراحی کارتن‌ های مرغوب چند لایه جهت طراحی و بسته بندی خواهد بود.

راهکار مدیریت صنعت کارتن سازی

 راهکار نرم افزاری صنعت کارتن سازی|ترازپویش

شرکت مهندسی نرم افزار ترازپویش، با کسب سوابق و تجربیات ارزشمند در طی سالها فعالیت خود توانسته نیازهای صنایع مختلف را پاسخگو باشد.

راهکار نرم افزاری صنعت کارتن که توسط تیم متخصصین ترازپویش طراحی شده است، شامل راهکار های جامع جهت کنترل و مدیریت اطلاعات از مرحله خرید مواد اولیه تا تحویل سفارش به مشتری می باشد.

ترازپویش تا کنون افتخار همکاری با کارخانجات تولید کارتن مختلف در ایران، مانند شرکت کارتن بهروز، جهان گستر پرنیان، کاوه سلولز زرین، پوشش گستر کاغذین و… را داشته است.

 سیستم های یکپارچه مدیریت، به شما امکان مدیریت و برنامه ریزی همه بخش های سازمان را می دهد.

 تمامی فرآیندهای درحال اجرا،فعالیت ها و تاریخچه سازمان و همینطور برنامه ها و اهداف آتی سازمان شما!

خصوصیات منحصر به فرد تولید کارتن سازی

تولید ورق کارتن در مرحله اخذ سفارش، انعقاد قرارداد، پروسه تولید، ثبت فاکتور و تحویل به مشتری دارای خصوصیات منحصر به فرد خود می باشد.

چنانچه ابزار مناسبی جهت ثبت و ضبط اطلاعات به صورت پیوسته و یکپارچه وجود نداشته باشد سازمان در تصمیم گیری ها و برآورد اطلاعات به مشکل خواهد خورد.

اطلاعاتی مانند قیمت تمام شده محصول یا سفارش، نقطه سر به سر تولید، میزان فروش در نقطه سر به سر و …

مزایای راهکارهای یکپارچه ترازپویش

راهکارهای یکپارچه ترازپویش، با حداقل زمان و نیروی انسانی، سازمان شما را مکانیزه می کند. با استفاده از این راهکار سازمان شما قادر خواهد بود کلیه اطلاعات از مرحله ثبت سفارش تا تحویل محصولات تولید شده به مشتری را در نرم افزار مشاهده نموده و گزارشات خاص صنعت را اخذ نماید. ( دسته بندی نرم افزارهای بازرگانی ترازپویش)

با بهره گیری از این راهکار مرحله به مرحله سفارش دریافتی را مانیتور نموده و از خرید مواد اولیه مانند انواع رول کاغذ و دیگر مواد تا موجودی انبارهای تولید، حواله های صادر شده به مراکز هزینه، محصول یا نیمه ساخته تولید شده، مقدار حواله صادر شده، فاکتور های ثبت شده و همچنین مغایرت بین فاکتور و حواله انبار را مشاهده خواهید کرد.

در صنعت کارتن سازی تنوع بالای مواد اولیه مثل انواع رول کاغذ ایرانی و خارجی و غیره وجود دارد که به ازای هر نوع سفارش یا قرارداد متغیر هستند.

ثبت اطلاعات از قبیل سایز، متراژ، تعداد، عرض، ارتفاع برای کارتن ها بسیار مهم هستند که در فاکتور یا قرارداد و همینطور حواله انبار آورده می شوند.

بنتبراین بسیار مهم است که نرم افزاری را انتخاب نمایید تا تمامی ویژگی ها و بخش های مختلف صنعت کارتن سازی را پاسخگو باشد، نرم افزاری که علاوه بر توسعه همیشگی، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری بالایی داشته باشد.

سیستم انبار ترازپویش

در سیستم انبار ترازپویش می توان گروه های انبار و انبار های متعدد، کالا ها با طول کد متغیر، مشخصات کالاها و بسیاری از موارد دیگر را تعریف کرد. همچنین بخوانید: (معرفی کامل سیستم انبار ترازپویش)

همه این گروه ها بر اساس نیاز های مشتری برنامه ریزی می شوند. در سیستم فروش شرکت ترازپویش ثبت قرارداد فروش به همراه اطلاعاتی از قبیل سایز، متراژ، تعداد، عرض، ارتفاع را می توان مشاهده کرد.

در صنعت کارتن سازی، مشاهده سقف و سوابق اعتباری مشتری در زمان ثبت سفارش، ثبت سند فاکتور فروش در سیستم حسابداری مالی و … حائز اهمیت است.

راهکار مدیریت صنعت کارتن سازی

ویژگی های سیستم مالی ترازپویش در ارتباط با کارتن سازی

 امکان ثبت سند روی سفارش؛

 امکان بستن حساب ها در سطح سفارش؛

امکان مشاهده گزارش دفتر سفارش؛

و بسیاری از موارد دیگر …

ترازپویش مهمترین نیازمندی های عملیاتی و فرآیندی این صنایع را در قالب راهکار نرم افزاری صنعت کارتن سازی ارائه داده است.

نرم افزارهای برنامه ریزی تولید شده توسط متخصصین ترازپویش، با ساختاری یکپارچه دارای ماژول های نرم افزاری مختلف هستند.

این ماژول ها شامل حسابداری، انبارداری، حقوق و دستمزد و … می باشد که با یک دیگر در تعامل هستند.

بطور کامل با محصولات ترازپویش آشنا شوید.

این راهکارها در قالب یک نرم افزار یکپارچه، نیاز مدیران کسب و کارهای بزرگ مختلف را بر طرف می سازد.

کاهش هزینه های عملیاتی، بهبود هماهنگی میان واحد ها، دسترسی سریع و راحت به داده ها، کاهش وقفه های کاری و صرفه جویی در زمان، همه و همه از ویژگی های نرم افزار ترازپویش است.

تجربه موفق پیاده سازی این نرم افزار در مجموعه های بزرگ چاپ در کشور، افتخار دیگری است که کیفیت نرم افزار های ترازپویش را تضمین می کند.

Social Media - TarazPouyeshهمچنین میتوانید ویدیوهای معرفی و آموزشی فعالیت های ما را از اینجا ببینید.
ترازپویش را در آپارات، یوتیوب و اینستاگرام دنبال کنید!

l w w w . T P – C O . C O M l