راهکارهای صنعت تولید ابر و اسفنج

فعالیت های صنعت تولید ابر و اسفنج ( یا فوم ) در بسیاری از بخش های انجام می شود. فعالیت در بخش تولید انواع فوم سرد و فوم گرم، ابر و اسفنج، الیاف و بسیاری از بخش های دیگر. معمولا عمده فعالیت ها در صنعت ابر و اسفنج در زمینه فروش و توزیع فوم سرد می باشد که در صنعت تولید مبلمان منزل و اداری، صندلی انواع خودرو، تشک خواب و سایر مصارف صنعتی به کار می رود و فروش بالایی دارد. همچنین قالب های ابر نیز تولید بالا و مشتریان مخصوص به خود را دارند. مواد اولیه تولید ابر و اسفنج نرم پلی‌ اورتان شامل سه ماده اصلی پـلی یـول، ایزوسیانات و آب است. آب باعث انبساط و افزایش حجم ابر و اسفنج می‌ گردد. در طی مراحل تولید، مواد اولیه کاملاً تغییر یافته و ترکیبات حاصله به دمای متغیر بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد که مناسب‌ ترین دما برای آن است منتقل و عناصر آلوده و مضر مانند CFC و کلرید متیلن کاملاً خارج می‌ گردند. دو ماده اصلی یعنی پلی یول و  ایزوسیانات برای تولید این نوع از محصولات را از تولید کنندگان معتبر و مشهور جهان تهیه و تأمین می نماید و در نهایت در اختیار تولید کنندگان داخل قرار می دهد. پس تا اینجا روند تولید ابر و اسفنج را بررسی کردیم و دیدیم که مراحل تولید آن پیچیدگی خاصی داشته و نیازمند تخصص است. اما راهکار های افزایش تولید با بیشترین میزان بهره وری از منابع انسانی، مواد اولیه و چرخه تولید چیست؟ طبیعتا فرآیند تولید ابر و اسفنج و فروش آن نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و بدون ایراد، به همراه مدیریت عالی می باشد. نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمانی شرکت مهندسی مشاور ترازپویش با ماژول های متعدد نرم افزاری می تواند راه حل مناسبی برای فرآیند های این صنعت بزرگ و رو به رشد باشد.

برخی از معیار های ارزیابی توانایی اجرای ارائه‌ کنندگان نرم افزار سازمانی که در هنگام انتخاب باید به آن ها توجه کنید :

نرم افزار برنامه ریزی شرکت مهندسی مشاور ترازپویش با ساختاری یکپارچه دارای ماژول های نرم افزاری مختلف از جمله حسابداری، انبار، خزانه، حقوق و دستمزد، بازرگانی، مدیریت ارتباط با مشتری، تولید و دیگر ماژول ها می باشد که با یک دیگر در تعامل هستند و در قالب یک نرم افزار یکپارچه، نیاز مدیران شرکت ها و سازمان های بزرگ را در بخش های مختلف کسب و کار بر طرف می سازد. کاهش هزینه های عملیاتی، بهبود هماهنگی میان واحد ها، دسترسی سریع و راحت به داده ها، کاهش وقفه های کاری و صرفه جویی در زمان، همه و همه از ویژگی های نرم افزار ترازپویش است. تجربه موفق پیاده سازی این نرم افزار در کارخانه های بزرگ تولید ابر و اسفنج در کشور، افتخار دیگری است که کیفیت نرم افزار های ترازپویش را تضمین می کند.

همچنین نرم افزار ترازپویش به واحد فروش این امکان را می دهد تا با در دست داشتن اطلاعات در لحظه، کل مجموعه، وضعیت انبار، وضعیت دستگاه ها و دیگر بخش ها را بر آورد دقیق و سریعی نسبت به قیمت کالا داشته باشد و قیمت ها را به مشتریان ارائه نماید. همچنین این واحد با در اختیار داشتن این اطلاعات می تواند زمان تحویل کار به مشتری را با دقت بیشتری تخمین بزند و رضایت بیشتری را برای مشتریان فراهم آورد. تعداد بالای سفارش ها ( با توجه به حجم آن ها ) و مدیریت مراحل مختلف یک سفارش ( از مرحله دریافت تا مرحله تحویل ) یکی از چالش های مهم در صنعت تولید ابر و اسفنج می باشد. پیش برد موازی سفارش ها و کسب اطلاع از وضعیت هر سفارش در لحظه از نکاتی است که برای مدیران این صنعت اهمیت فراوانی دارد. نرم افزار شرکت مهندسی مشاور ترازپویش هر یک از سفارشات تولید ابر و اسفنج را یک پروژه در نظر گرفته و بخش تولید بر اساس اطلاعات نرم افزار فرآیند های زیرساخت را آغاز می کند و بخش تولید هم بر اساس سفارش ثبت شده و دیگر اطلاعات ، تولید را آغاز می کند.

ماژول های نرم افزاری شرکت مهندسی مشاور ترازپویش در کنار ماژول‌ های انبار، دریافت و پرداخت نیازمندی‌ های صنعت تولید ابر و اسفنج را به‌ خوبی پاسخ می دهد و با انعطاف‌ پذیری بالا، امکان پاسخ‌ گویی به پیچیدگی‌ های فرآیندهای فروش و تولید را فراهم کرده است. راهکار صنعت تولید ابر و اسفنج شرکت ترازپویش، با فراهم آوردن امکان برنامه‌ ریزی، مدیریت و کنترل عملیات ویزیت، توزیع و وصول، ضمن افزایش در خورر توجه سرعت عمل سازمان، هزینه‌ های مربوطه را به‌ شکل چشم‌ گیری کاهش خواهد داد و قدرت سازمان را برای حضور در بازار رقابتی پخش افزایش می‌ دهد. همچنین این نرم افزار از طریق یکپارچگی با نرم‌ افزار موبایل، پورسانتت فروش و خدمات الکترونیکی مشتری به سازمان‌ها در برقراری ارتباط با بازار هدف و گسترش بازار خود کمک شایانی می‌ کند و آن‌ ها را در افزایش فروش و رضایت مشتریان یاری می‌ رساند. این ماژول به مدیران این صنعت امکان می‌ دهد تا با اعمال شرایط متنوع فروش، سود آوری بیشتری را برای سازمان خود ایجاد کنند. علاوه بر این، با استفاده از امکاناتی نظیر حواله پخش و برنامه‌ روزانه، فهرست وصول و مغایرت‌ گیری بسیار قوی در عملیات خاتمه‌، به‌ شکل روزانه از بروز هرگونه اشتباه و خطا جلوگیری می‌ کند و عملیات تحویل بار و تسویه حساب کارمندان فروش را با شفافیت کامل کنترل می‌ نماید و مدیران مالی و انبارها را قادر خواهد ساخت تا ضمن ایجاد کنترل‌ های لازم، از صحت عملکرد کارمندان اطمینان حاصل کنند.

ماژول های نرم افزاری شرکت ترازپویش امکان یکپارچگی فرآیند های انبار، دریافت و پرداخت مشتریان و فروشگاه‌ ها و حسابداری فروش و اسناد انبار را فراهم آورده است که به مدیریت مالی و انبار نیز کمک شایانی می‌ کند. این یکپارچگی در سطح مختلف سازمان، باعث صرفه جویی در زمان، ارائه خدمات عالی به مشتریان و جلب رضایت آنان، کاهش هزینه ها، استفاده بهینه از منابع انسانی می شود.

l w w w . T P – C O . C O M l