راهکارهای صنعت مبلمان

صنعت مبلمان اهمیت ویژه ای در کشور های پیشرفته دارد و این صنعت در ایران از چند سال پیش تاکنون پیشرفت های قابل قبولی داشته است. همچنین در بخش تولید چوب و ساخت انواع مبلمان، این صنعت بزرگ حرکت رو به رشدی را آغاز کرده است. با افزایش رقابت میان شرکت‌ ها، نوآوری یکی از ویژه ­ترین ضرورت­ های پایداری هر کسب و کاری است. از سوی دیگر، کسب و کار های پیروز و پا بر جا افزون بر دارا بودن یک مدل کسب و کار اثر بخش، در اجرا نیز توان مند هستند، و به همین دلیل نیز شرکت‌ های نامدار به دلیل برتری در توانایی‌ های فنی از رقیبان خود پیش افتاده اند. روند حرکت صنعت مبلمان به سوی فرآیند محور شدن علاوه بر کاهش هزینه های تولید، باعث رونق این صنعت خواهد شد. نرم افزار شرکت مهندسی مشاور ترازپویش با ساختاری یکپارچه دارای ماژول های نرم افزاری مختلفی از جمله منابع انسانی، انبار، خزانه، حقوق و دستمزد، بازرگانی، مدیریت ارتباط با مشتری، تولید و دیگر ماژول ها می باشد که با یک دیگر در تعامل و ارتباط هستند و در قالب یک نرم افزار یکپارچه، نیاز مدیران شرکت ها و کارخانجات بزرگ را در بخش های مختلف کسب و کار بر طرف می سازد.

اگر بخواهیم تنها یک نمونه موثق بیاوریم که چرا در صنعت مبلمان باید به سمت برنامه ریزی منابع و فرآیند سازی برویم، می توانیم این نمونه را بازگو کنیم که صنایع مبلمان همیشه جزو آن دسته از صنایعی قرار خواهند گرفت که تنوع پارچه در آن ها بسیار گسترده است. به عنوان مثال فرض می کنیم که فقط قصد معرفی پارچه‌ ها را در این صنایع داشته باشیم، به ازای تمامی طرح ها و رنگ ها باید پارچه معرفی کنیم. اگر بخواهیم به صورت دستی این کار را انجام دهیم، ماه ها زمان می برد و باعث هدر رفتن زمان و هزینه ها می شود. نرم افزار شرکت ترازپویش با استفاده از قابلیت ویژگی این امکان را به کاربر می‌ دهد که پارچه را فقط و فقط یک بار معرفی کند و نیازی نیست به ازای هر طرح و رنگ پارچه معرفی کند. پارچه جزئی ترین کالای یک کارخانه تولیدی مبلمان بودهخ و همچنین جزو مواد اولیه می باشد و اگر به همین ترتیب بخواهیم در ایستگاه های مختلف یک کارخانه تولیدی، به عنوان مثال مانند ایستگاه‌ های برش پارچه‌، ایستگاه دوخت و غیره به ازای هر یک از این ایستگاه ها کالا معرفی کنیم به ازای هر طرح و رنگ، کاری طاقت فرسا و زمان بر خواهد بود و اگر بخواهیم یک پروسه تولیدی صفر تا صد را در نظر بگیریم در صورتی که یک پارچه با طرح و رنگ جدیدی وارد سیستم شود باید در تمامی ایستگاه ها به ازای آن طرح و رنگ کالا معرفی شود، در صورتی که در راهکار های ترازپویش نیاز به استفاده از همچین روش قدیمی نمی باشد.

نرم افزار های شرکت ترازپویش، به عنوان راهکاری مناسب و کار آمد برای صنایع مبلمان و به طور کلی کارخانجات و شرکت های بزرگ تولیدی و بازرگانی در زمینه مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد. تیم تحلیل و بررسی، طراحی و تولید نرم افزار یکپارچه ترازپویش ضمن انجام فرآیند دقیق نیاز سنجی روی صنایع مبلمان و کارخانجات بزرگ تولیدی مبلمان، با دارا بودن امکانات اختصاصی و مورد نیاز صنایع مبلمان توانسته است به خوبی نیاز های مدیران و فعالان صنعت مبلمان را پاسخگو باشد و همواره در کنار آن ها باشد.

با توجه به استقبال صنایع مبلمان از نرم افزار شرکت مهندسی مشاور ترازپویش، پیشنهاد ما به مدیران این شرکت ها و کارخانجات بزرگ، استفاده از زیر سیستم های حسابداری، انبار، خزانه، بازرگانی، پارمیس اسمارت، فروشگاه اینترنتی، اطلاع رسانی، حقوق و دستمزد و تولید، بنا به نیازهای مدیران این مجموعه ها، جهت مدیریت حرفه ای و کارآمد کسب و کارشان می باشد. یکی از مشکلات صنایع مبلمان در معرفی درخت محصولات یا کالاهای نیمه ساخته به دلیل تنوع طرح و رنگ پارچه، این می باشد که به ازای هر طرح و رنگ پارچه باید درخت محصول معرفی کنند، اما نرم افزار ترازپویش با استفاده از قابلیت الگوی مقادیر ویژگی ها در درخت محصول به کاربر این امکان را می دهد که یک محصول را به ازای تمامی طرح و رنگ هایش معرفی نکند و فقط یک بار آن را معرفی کند و در این فهرست مشخص کند تا طرح و رنگ پارچه محصول تولیدی را در عملیات تولید مشخص کند. راهکار های مشابه برای این صنعت، در نرم افزار ترازپویش گنجانده شده و آماده نصب و استفاده می باشد.

نرم افزار ترازپویش با ساختاری یکپارچه دارای زیر سیستم هایی از جمله حسابداری، انبار، خزانه، حقوق و دستمزد، بازرگانی، مدیریت ارتباط با مشتری، تولید و … می باشد که با یکدیگر در تعامل هستند و در قالب یک نرم افزار یکپارچه، نیاز مدیران شرکت ها و کارخانجات بزرگ را در بخش های مختلف کسب و کار برطرف می سازد. این نرم افزار با دارا بودن زیر سیستم های مختلف این امکان را به مدیران محترم شرکت ها و کارخانجات بزرگ می دهد تا بر اساس امکانات مورد نیازشان در بخش های مختلف کسب و کار، زیر سیستم های مورد نیاز را تهیه نمایند. استفاده از بسته های نرم افزاری برای فرآیند سازی و فرآیند محور شدن در صنعت مبلمان، می تواند بازاری وسیع برای این صنعت ایجاد کند. همچنین فعالیت در زمینه فن آوری اطلاعات برای تولید کنندگان، فروشندگان و فعالان صنعت مبلمان در صورتی که همه جانبه باشد، به نتایج مطلوبی می رسد. از جمله مزایای ویژه ای که برای صنعت مبلمان در نظر گرفته ایم، می توان به سهولت در معرفی کالا‌ها، سهولت در معرفی محصولات، سهولت در معرفی درخت محصولات و دیگر موارد اشاره کرد. همچنین از ویژگی های خاص و کاربردی نرم افزار در این بخش می توان به امکان تغییر اجزا در هنگام صدور فاکتور فروش، انتخاب پکیج در فاکتور فروش، امکان انتخاب بیش از یک پکیج در فاکتور فروش، امکان نمایش ریز اقلام فاکتور برای انبار دار در حواله های انبار و بسیاری موارد دیگر و ویژگی های کابردی اشاره کرد.

l w w w . T P – C O . C O M l