نرم افزار مدیریت اموال و دارایی

به طور روزانه در هر شرکت صدها دارایی (اموال) مورد استفاده قرار می گیرند. اموال هر آیتمی است که در کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد ، مانند تجهیزات IT ، تجهیزات دفتری و اداری ، ابزار ها و غیره . یک راهکار مدیریت اموال یکپارچه، می تواند به شما در ردیابی دقیق و موثر هر یک از اموال شرکت کمک کند. به جای اتلاف وقت بابت جستجو و جا به جایی دارایی های مفقود شده ، شما می توانید تمامی اموال با ارزش خود را به راحتی و با استفاده از سیستم ردیابی اموال به صورت منظم ردیابی نمایید.

از گذشته تاکنون برای این که مدیران بتوانند بر اموال و دارایی های ثابت خود نظارت و کنترل داشته باشند به صورت دستی اموال را لیست می کنند ولی ردیابی اموال با شیوه های قدیمی و دستی زمان را که مهم ترین ثروت یک سازمان و شرکت محسوب می شود، به هدر می دهد. از سوی دیگر انجام این کار بسیار سخت است و با خود کاهش دقت را در پی دارد، چرا که همیشه خطای انسانی وجود دارد. پس بهترین روش و ابزاری که می تواند در زمان و پول شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ صرفه جویی کند و دقت را بالا ببرد، استفاده از نرم افزار اموال ( دارایی ) می باشد.

اموال و دارایی ها ثابت بخش مهمی از سرمایه هر سازمان به حساب می آید، لذا نظارت دقیق بر وضعیت دارایی ها امری ضروری است. از سویی فراهم ساختن پوشش بیمه ای مناسب، کنترل نقل و انتقال دارایی ها، محاسبه استهلاک و آگاهی از آخرین وضعیت آن ها اهمیت زیادی دارد. نرم افزار اموال شرکت مهندسی مشاور ترازپویش امکانات مناسب را در خصوص کنترل و مدیریت شایسته دارایی ها فراهم می آورد. همچنین ارتباط نرم افزار اموال با نرم افزار انبارداری و کنترل موجودی های اموال موجود در هر انبار از ویژگی های بارز این نرم افزار شرکت مهندسی مشاور ترازپویش است. این نرم افزار براساس آخرین تغییرات خزانه بوده و امکان تهیه فایل برای خزانه را در اختیار سازمان ها قرار می دهد. جمع آوری و حفظ دقیق سوابق اموال ثابت شرکت، امری پرهزینه و وقت گیر است. یک راهکار یکپارچه مناسب، باعث می شود تا تجهیزات با ارزش شرکت شما به خوبی تحت کنترل قرار گیرند. هدف هر سیستم کارآمد  افزایش بازدهی، حاصل از کنترل دارایی ها و به حداقل رساندن ضرر ناشی از فقدان و یا خسارت دیدن تجهیزات است. با استفاده از ترکیب موبایل کامپیوترها و نرم افزارمدیریت ردیابی، شما قادر به سرعت بخشیدن در رسیدگی به امور و ردیابی اموال خود در زمان واقعی خواهید بود. این امر شما را قادر می سازد تا بهره وری بیشتری برای برنامه ریزی تولید خود داشته باشید. به طور کلی داشتن اطلاعات دقیق هر آیتم مانند محل قرارگیری، شرایط نگهداری، تاریخ خرید، ارزش، مسئول مربوطه، آخرین تعمیر و… دارای بیشترین اهمیت می باشند. ردیابی موجودی ، معطوف به اجناسی است که به فروش می رسند، توزیع شده اند و یا توسط شرکت به مصرف می رسند. این اموال موقتی شامل اقلام خرده فروشی و تجهیزات اداری است. پس استفاده از یک نرم افزار خوب بسیار مهم و امری ضروری برای شرکت ها، سازمان ها و کارخانجات است.

نرم افزار اموال و دارایی شرکت مهندسی تراز پویش

نرم افزار اموال و دارایی های ثابت کاربرد های بسیاری جهت ثبت، کنترل، نگهداری و محاسبات استهلاک و دارایی های منقول و غیر منقول برای سازمان دارد و مدیران می توانند اطلاعات دقیق از این عوامل به منظور برنامه ریزی صحیح جهت سرمایه گذاری های سازمان داشته باشند. با استفاده از نرم افزار اموال شرکت مهندسی مشاور ترازپویش کلیه دارایی ها با استفاده از یک سریال ثبت شده و می توان در هر زمان فهمید که وسیله در کجای سازمان قرار گرفته به این ویژگی، ردیابی کالا گفته می شود و یا در چه تاریخی خریداری شده تا برای جایگزینی به موقع و بر اساس نظارت صحیح و به موقع اقدام شود. ارسال گزارشات استاندارد در قالب نظام اموال دولتی و پیاده سازی بخشنامه ها و دستورالعمل های مدیریت اموال از دیگر کاربردهای نرم افزار اموال و دارایی های ثابت در دستگاه ها و سازمان های دولتی است که ضمن مدیریت متمرکز دارایی ها، می توان در یکپارچگی اطلاعات انعطاف پذیری محاسبات را تجربه کرد.

در چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

نرم افزار فروش شرکت مهندسی تراز پویش در کلیه سازمان­ ها و موسسات بازرگانی، خدماتی، تولیدی، پیمانکاری اعم از خصوصی و دولتی قابل اجراست.

چه کمکی به مدیران می‌ کند؟

نرم افزار فروش شرکت مهندسی تراز پویش که یک ابزار بسیار مهم به منظور ثبت سفارشات و بررسی دقیق موجودی کالاهای قابل فروش طراحی و پیاده سازی شده است و مدیران ارشد سازمان را در بودجه‌ریزی و سیاست‌گذاری فروش یاری می‌کند تا بتوانند به دقت فعالیت‌های فروش را کنترل نموده و به آسانی و در کوتاه‌ترین زمان نیازهای مشتریان را برطرف نمایند.

در چه محیطی قابل اجرا می­ باشد؟

نرم افزار فروش شرکت مهندسی تراز پویش در محیط سیستم عامل ویندوز با رابط کاربری قوی ابزاری صحیح برای یاری مدیران فروش جهت مدیریت موثر فرآیند فروش و ایجاد روابط با مشتریان می ­باشد.

با چه سیستم­ هایی در ارتباط است؟

نرم افزار شرکت مهندسی تراز پویش به صورت یکپارچه با سیستم‌ های دیگر نظیر: انبار، حسابداری، خزانه‌داری و… در ارتباط است.

ویژگی­ها و امکانات آن چیست؟

 • امکان صورت برداری از اموال
 • امکان تولید، چاپ و ارسال صورت های مالی اموال
 • امکان تعریف اجزای یک دارایی و انتقال آن از یک گروه دارایی به گروه دیگر
 • امکان ثبت تاریخ بهره برداری و تاریخ محاسبه استهلاک
 • امکان انجام دسته ای عملیات بر روی تعداد زیادی از اموال
 • امکان استفاده از چندین پایگاه داده جهت نگهداری اطلاعات اموال چندین شرکت یا سازمان
 • امکان تعریف جزء دارائی و نگهداری بهای تمام شده تاریخی و استهلاک انباشته هر یک از اجزاء
 • امکان فروش، حذف و اسقاط دارایی و صدور اسناد حسابداری مربوطه
 • امکان مدیریت بیمه اموال و مشاهده سر رسید بیمه دارایی

محاسبات آن چگونه است؟

 • محاسبه میزان سود و زیان
 • محاسبه دارایی و اموال
 • محاسبه استهلاک در بازه های دلخواه و مشاهده میزان استهلاک بر حسب دارایی و گروه دارایی
 • محاسبه استهلاک اموال تا مقطع تاریخ خاص، با کنترل تاریخ
 • محاسبه استهلاک دارائی‌ ها به صورت کلی، گروهی و منفرد

گزارشات آن چیست؟

 • گزارشات مرور دارایی ها بر اساس گروه دارایی ها، طبقه دارایی ها، محل استقرار و مرکز هزینه
 • گزارشات خرید، تولید، اهدا، دریافت از انبار، استقرار دارائی ها بر اساس مرکز هزینه، گروه دارایی و …
 • گزارشات فروش، اسقاط، تجزیه، تلفیق دارایی ثابت بر اساس مراکز هزینه گروه دارایی
 • گزارشات دارایی ها تجدید ارزیابی شده
 • گزارش کارت دارایی ثابت
 • گزارشات دارایی ثابت بر اساس استفاده کنندگان و محل استفاده
 • گزارش صورت وضعیت دارایی های ثابت شامل اطلاعات جامعی از اموال مراکز اموال انتخابی
 • گزارش دفتر اموال شامل لیست اطلاعات مربوط به انتقالات درون واحدی