راهکارهای صنعت چاپ

صنعت چاپ یکی از صنایع مهم کشور است و طیف گسترده‌ ای از محصولات و کالا ها در صنعت چاپ تولید و به چاپ می رسند. اهمیت صنعت چاپ و مدیریت چاپخانه ها بسیار زیاد است و پیشگامان در حوزه های چاپ بزرگ‌ ترین بخش این صنعت را تشکیل می‌ دهند. اگر چه روند چاپ بیشتر روزنامه‌ ها از شیوه لیتوگرافی می باشد اما فعالیت‌ های چاپ آن‌ ها در این صنعت گنجانده نشده است بلکه در صنعت نشر گنجانده شده‌ اند. فرآیند های بدون ورق از پیشرفته ترین تکنولوژی شیوه چاپ هستند که در بخش چاپ دیجیتال گنجانده می شوند. این موارد شامل چاپ الکترونیک، الکترو استاتیک و یا جوهر افشان می باشند و عمدتا برای کپی کردن، تکثیر و چاپ هایی همچون چاپ بنر، چاپ سر رسید اختصاصی استفاده می شوند. بخش عمده ای از کارهایی که با استفاده از فرآیند های چاپ دیجیتال انجام می شود، برای سفارشات در حجم کم می باشند و اغلب از این شیوه در مغازه ه مورد استفاده قرار می گیرد این نوع چاپ بسیار بی عیب و نقص می باشند و همچنین چاپ دیجیتال یکی از بخش هایی در صنعت چاپ می باشد که به سرعت در حال رشد و توسعه می باشد. پیشرفت‌ های اخیر در صنعت چاپ، مانند بسیاری از صنایع دیگر، همچنان دست‌ خوش تغییرات اساسی می باشد. این صنعت به طور فزاینده ای با حوزه کامپیوتر مرتبط می باشد به گونه ای که تغییر و پیشرفت در این حوزه باعث پیشرفت در سایر حوزه ها می شود و بسیاری از فرآیند هایی که در گذشته توسط دست صورت می گرفت در حال حاضر به صورت اتوماتیک در حال انجام هستند. این پیشرفت در حوزه چاپ در هر سه مرحله پیشرفت داشته و مهم ترین در مرحله پیش از تولید می باشد.

با پیشرفت صنعت چاپ در کشور و حرکت چاپخانه ها از سیستم های سنتی به سمت سیستم های مدرن برای افزایش بهره وری و رسیدن به حداکثر سود، نیاز به زیر ساخت نرم افزاری برای سامان بخشی به فرآیند های تولیدی در صنعت چاپ رو به افزایش است. در فرآیند چاپ دیجیتال بسیار از مراحل دستی حذف می شوند و کار به سرعت بیشتری پیگیری می شود. تقریبا همه چاپخانه‌ ها موسساتی خصوصی هستند و در حال حاضر نیز یک مورد بسیار مهم در موسسات چاپ خصوصی مطرح است و آن هم مدیریت منابع انسانی می باشد. بخش مهمی که امروزه معمولا مهم‌ ترین بخش مدیریت پس از مدیریت ارشد سازمان است. همه گرفتاری های مرتبط با مدیریت منابع انسانی در یک‌ طرف و مدیریت کردن مدیریت این منابع هم سویه دیگر ماجرا است. اما نرم افزار شرکت مهندسی ترازپویش با ارائه راهکار های خلاقانه در بخش مدیریت منابع انسانی، توانسته است مشکلات مربوطه در این بخش ها را کاهش داده و به مدیریت اجازه دهد تا بیشترین بهره برداری را از این بخش داشته باشد. بی تردید منابع انسانی در همه اعصار، مهم ترین عامل دستیابی به توسعه به شمار رفته و همواره به عنوان موتور توسعه مطرح شده است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. توسعه منابع انسانی به مفهوم تولید فکر وایده توسط کارکنان سازمان است و مفهوم جدید آن ایجاب می کند کارکنان به کیفیت ها و مهارت هایی مجهز شوند که با دلسوزی و تعهد کامل توانمندی ها، انرژی، تخصص و فکر خود را در راستای تحقق مأموریت های سازمان قرار دهند و به طور دائم برای سازمان ارزش های فکری و کیفی جدیدی پدید آورند.

همچنین نرم افزار ترازپویش به واحد فروش این امکان را می دهد تا با در دست داشتن اطلاعات در لحظه، کل مجموعه، وضعیت انبار، وضعیت دستگاه ها و دیگر بخش ها را بر آورد دقیق و سریعی نسبت به قیمت کالا داشته باشد و قیمت ها را به مشتریان ارائه نماید. همچنین این واحد با در اختیار داشتن این اطلاعات می تواند زمان تحویل کار به مشتری را با دقت بیشتری تخمین بزند و رضایت بیشتری را برای مشتریان فراهم آورد. تعداد بالای سفارش ها و مدیریت مراحل مختلف یک سفارش ( از مرحله دریافت تا مرحله تحویل ) یکی از چالش های مهم در صنعت چاپ است. پیش برد موازی سفارش ها و کسب اطلاع از وضعیت هر سفارش در لحظه از نکاتی است که برای چاپخانه ها اهمیت فراوانی دارد. نرم افزار شرکت مهندسی مشاور ترازپویش هر یک از سفارشات چاپ را یک پروژه در نظر گرفته و بخش تولید بر اساس اطلاعات نرم افزار فرآیند های پیش از چاپ را آغاز می کند و بخش چاپ هم بر اساس تیراژ ثبت شده و دیگر اطلاعات سفارش، تولید را آغاز می کند.

استفاده از سیستم یکپارچه تعبیه شده در راهکار های ترازپویش، اطلاعات انبار را به صورت آنلاین در اختیار واحد های مختلف قرار می دهد. تصمیم گیری مدیران و مسئولین فروش شرکت های چاپ با در اختیار داشتن اطلاعات دقیق انبار و موجودی مواد اولیه و سفارشات آماده برای ارسال بسیار راحت تر خواهد بود. واحدهاى تولیدى در صنعت چاپ در زمینه هاى مختلف ( اعم از تولید، بسته بندی، تهیه مواد اولیه مصرفی و غیره ) با پیمان کاران خارج از سازمان در تعامل هستند. متمرکز ساختن اطلاعات مربوط به پیمانکاران و پیگیری وضعیت آن ها مستلزم سیستمی جامع و در ارتباط با واحد های دیگر مجموعه می باشد.

نرم افزار شرکت مهندسی مشاور ترازپویش با ساختاری یکپارچه دارای ماژول های نرم افزاری مختلف از جمله حسابداری، انبار، خزانه، حقوق و دستمزد، بازرگانی، مدیریت ارتباط با مشتری، تولید و دیگر ماژول ها می باشد که با یک دیگر در تعامل هستند و در قالب یک نرم افزار یکپارچه، نیاز مدیران شرکت ها و سازمان های بزرگ را در بخش های مختلف کسب و کار بر طرف می سازد. کاهش هزینه های عملیاتی، بهبود هماهنگی میان واحد ها، دسترسی سریع و راحت به داده ها، کاهش وقفه های کاری و صرفه جویی در زمان، همه و همه از ویژگی های نرم افزار ترازپویش است. تجربه موفق پیاده سازی این نرم افزار در مجموعه های بزرگ چاپ در کشور، افتخار دیگری است که کیفیت نرم افزار های ترازپویش را تضمین می کند.

 

l w w w . T P – C O . C O M l