جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ردیابی مواد چیست؟

قابلیت ردیابی یک محصول به‌ قصد ایجاد امکان دنبال کردن موردی در طول فرآیند مطرح می‌ شود که ممکن است به نقطه‌ ای پیش یا پس‌ از آن مورد، در خط سیر آن منجر شود. برای رسیدن به علل ریشه‌ ای بروز مسائل، نیاز به ردیابی وجود دارد. اگر سوابقی که تاریخچه محصول را بیان می‌ کند در دسترس نباشد، تکرار وقوع آن چه بر محصول گذشته، اجتناب‌ ناپذیر است.

نرم افزار ردیابی مواد و خط تولید مبتنی بر بارکد، یکی از الزامات سیستم های مدیریت کیفیت می باشد که بسیاری از کارخانجات در صنایع مختلف به دلیل عدم وجود یک سیستم مکانیزه جهت ثبت و نگهداری اطلاعات خطوط تولید دچار مشکلات و ایرادات بسیار زیادی هستند. در سیستم اتوماسیون ردیابی مواد، جمع آوری اطلاعات از شیوه سنتی یعنی ثبت اطلاعات و بررسی ها بر روی کاغذ، به یک سیستم یکپارچه تبدیل و و جمع آوری اطلاعات به روش مکانیزه و بدون دخالت انسان در ثبت اطلاعات صورت می گیرد. با استفاده از این سیستم ثبت اطلاعات با سرعت، دقت و صحت کامل ذخیره و پردازش شده، مدیران مجموعه در هر زمان که اراده کنند، می توانند گزارشات متنوعی را در سیستم مشاهده و تحلیل و بررسی نمایند.

باید بدانید یک محصول را می توان از ابتدای ورود به چرخه تولید ردیابی و به اصطلاح مانیتور کرد. در بحث ردیابی در یک مجموعه می توان مواد اولیه، تامین کنندگان مواد اولیه، ایستگاه های کاری در خطوط تولید، پرسنل مشغول درایستگاه های کاری، دستگاه ها و تجهیزات مهم و موثر در کیفیت محصول و نهایتا پس از تولید محصول نهایی در قسمت انبار و پس از آن برای سرعت و سهولت در پاسخگویی به مشتری (خدمات پس از فروش و گارانتی محصول) از سیستم ردیابی استفاده نمود.

کنترل تمامی موارد ذکر شده شامل مزایایی همچون در دسترس بودن حجم بالایی از اطلاعات جهت گزارش گیری برای مدیران مجموعه، مانیتور کردن تمام خطوط تولید و ایستگاه های کاری مهم، افزایش بازدهی کارکنان و به دنبال آن بالا رفتن کیفیت محصول تولید شده و سرعت در پاسخگویی و مشتری مداری در بخش خدمات پس از فروش و گارانتی محصول اشاره کرد.

شناسایی و ردیابی محصول در استانداردهای مدیریتی ازجمله استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و استاندارد ملی محصول برای محصولات و خدمات الزام شده است. سازمان ‌هایی که استاندارد های مدیریت یا استاندارد محصول را استقرار داده ‌اند، باید الزامات مرتبط با شناسایی و ردیابی محصول را طرح ریزی و اجرا نمایند.

اهداف ردیابی مواد و اهمیت سیستم ردیابی مواد

نرم افزار ردیابی مواد شرکت مهندسی مشاور ترازپویش

نرم افزار ردیابی مواد شرکت مهندی مشاور ترازپویش، یک سیستم کاربردی منطبق بر فرآیند های عملیاتی و در راستای اهداف و استراتژی های تجاری سازمان، خط مشی تولید و دیگر موارد می باشد. این سیستم دارای محدودیت نبوده و با استفاده از آن مواد اولیه، تامین کنندگان مواد اولیه، پرسنل مشغول به کار در خط تولید، ایستگاه های کاری مهم که در کیفیت محصول تاثیر زیادی دارند را ردیابی کرد.

نرم افزار ردیابی مواد در چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

نرم افزار ردیابی مواد شرکت مهندسی مشاور ترازپویش در کلیه سازمان ها، شرکت ها، کارخانجات و صنایع تولیدی کاربرد دارد.

نرم افزار ردیابی مواد چه کمکی به مدیران می‌ کند؟

مدیران انبار ها می توانند با استفاده از این نرم افزار تمامی اطلاعات را از قبیل اطلاعات قابل ثبت در خط تولید، با سرعت و دقت بسیار بالا جمع آوری و پردازش نمایند و همچنین بتوانند بر مبنای این اطلاعات تصمیم گیری نمایند.

نرم افزار ردیابی موادر چه محیطی قابل اجرا می ­باشد؟

نرم افزار  ردیابی مواد شرکت مهندسی مشاور ترازپویش در محیط سیستم عامل ویندوز با رابط کاربری قوی ابزاری صحیح برای تصمیم ­گیری و برنامه ­ریزی­ مدیران نسبت به قیمت توزیع و فروش محصولات می ­باشد.

نرم افزار ردیابی مواد با چه سیستم ­هایی در ارتباط است؟

نرم افزار ردیابی مواد شرکت مهندسی مشاور ترازپویش، به صورت یکپارچه با سایر سیستم ها نظیر سیستم های تامین، انبار، برنامه ریزی تولید، برنامه ریزی مواد، مالی، فروش و نرم افزار های دیگر در ارتباط است.

ویژگی­ ها و امکانات این نرم افزار ردیابی مواد چیست؟

محاسبات این نرم افزار ردیابی مواد چگونه است؟

گزارشات این نرم افزار ردیابی مواد چیست؟

پشتیبانی در واتساپ

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار