سیستمتعمیر و نگهداری PM چیست؟

تعمیر و نگهداری «Preventive Maintenance»یا به اختصار PM، که در کشور ما با نام سیستم تعمیر و نگهداری شناخته می شود، امروزه یکی از مهم ترین و پرکاربردترین روش های افزایش بهره‌ وری و کاهش فرسایش تجهیزات یک سازمان یا شرکت است.

بررسی وضعیت موجود، حفظ و بروزرسانی و تجهیزات در شرایط مطلوب، از اهداف سیستم تعمیر و نگهداری می باشد.

به مجموعه فرآیندهای نگهداری که به صورت مرتب به هدف کاهش پیش آمدهای خرابی یا از کارافتادگی تجهیزات انجام شده باشد سیستم تعمیر و نگهداری گفته می شود.

درواقع هدف این سیستم جلوگیری از خرابی‌های ناگهانی می باشد.

تضمین ادامه کار تجهیزات با استاندارهای تعیین شده، با به کارگیری سیستم تعمیر و نگهداری محقق می شود و در چرخه تولید یک مجموعه، نظم و مداومت عملکرد ها را در پی خواهد داشت.

 اهداف تعمیر و نگهداری

همانطور که ذکر شد، رسیدگی هرچه سریع تر به مشکلات پیش آمده جهت رفع توقفات، از اهداف اصلی این سیستم می باشد؛ همچنین باید گفت تمرکز بر روی برنامه ریزی برای به حداقل رساندن خطاها بخش جدانشدنی از عملکرد نرم افزار تعمیر و نگهداری می باشد.

به این ترتیب با برنامه ریزی نگهداری تجهیزات و کارایی پایدار و بهینه آن ها، عملا نیاز به تعمیرات اضطراری به حداقل می رسد.

نرم افزار تعمیر و نگهداری

 در سیستم تعمیر و نگهداری، امکان تعریف و بکارگیری ساختار درختی تجهیزات و خطوط تولید تا سطح قطعات؛ امکان گروه‌بندی‌های مکانیکال، الکتریکال، عملیاتی، استقراری و … فراهم است.

همینطور در این نرم افزار، برای هریک از ماشین آلات و تجهیزات، امکان اعمال روش‌های سرویس و نگهداری، خرابی‌های رایج و نقاط اندازه‌گیری مانند کنترل دما، ارتعاش، روغن و مواردی از این قبیل قابل دسترسی می باشد.

یکی از مسائل مهم در سیستم تعمیر و نگهداری، انعطاف‌پذیری آن در فرآیند های متنوع هر سازمان است. به این معنی که امکان توسعه، کنترل و پایش دوره‌ای این فرآیندها و ایجاد گردش کارهای به اختصاص هر مشتری (مانند گردش مجوز تعمیراتی، گردش درخواست های تعمیراتی) فراهم بوده و کسب رضایت هرچه بیشتر مشتریان را در پی دارد.

البته باید اشاره کرد که برای پیاده سازی سرویس ‌های مبنتی بر وضعیت مانند آنالیز دما یا ارتعاش؛ می بایست این سیستم به‌ صورت مستقیم اطلاعات را از سخت ‌افزارها و اتوماسیون صنعتی دریافت کند.

 به همین دلیل از طریق درگاه‌ های وب سرویس، امکان دریافت اطلاعات در لحظه و برنامه‌ریزی آتی سرویس ها در سیستم تعمیر و نگهداری وجود دارد.با توجه به تکامل پیوسته سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی، امروزه بیشترین تمرکز بر کاهش هزینه ‌ها و کاهش زمان توقف تجهیزات است.

بنابراین، با روش های ایجاد شده، پیش از بروز مشکلات و خرابی ها؛ سیستم قادر به اجرای فعالیت ‌هایی به صورت پیش بینانه و پیشگیرانه خواهد بود.

در چه سازمان‌هایی کاربرد دارد؟

 در فرآیندهای تعمیر و نگهداری تجهیزات یک شرکت، دنبال کردن داده ها به شکل دستی کاری دشوار و تقریبا غیرممکن است. به ویژه اگر آن شرکت با تجهیزات حیاتی زیادی سر و کار داشته باشد.

نرم افزار تعمیر و نگهداری این امکان را به شما می دهد که منحصراً برای هر قطعه از تجهیزات، سیستم تعمیرات پیشگیرانه مناسب را پیاده سازی کنید.

با شروع استفاده از سیستم، یک دستور کار اتفاق می افتد و علاوه بر آن؛ به سازمان ها این امکان را می دهد که داده های مربوط به فعالیت های تعمیرات پیشگیرانه را جمع آوری و گزارش نمایند تا این فعالیت ها بهینه سازی شوند.

بعنوان مثال؛ در نظر داشته باشید که قطعات و سیالات ماشین آلات، به طور مرتب بازدید و درست قبل از پایان عمر آماری تعویض شده باشند. به منظور کاهش احتمال توقف های خارج از برنامه؛ کاربر ماشین آلات، سیکل هایی را برای نرم افزار تعمیر و نگهداری پیاده می نماید که با نیازهای خاص کاری در زمان بهینه، تطبیق نماید.

یک برنامه موثر در سیستم تعمیر و نگهداری، دوره های مختلف تنظیم و جایگزینی قطعات ماشین آلات فرآیندی را پیش بینی می نماید.

برنامه کلی سیستم تعمیر و نگهداری شامل تعدادی از این دوره ها می باشد که دوره عمر کاری هر ماشین را طبق جداول زمانی منطقی، پوشش خواهد داد. تعویض مواد مصرفی (مانند موتور، سوخت و روغن) و همچنین تعویض دستگاه های فرسوده بستگی به کاربرد آن دارد.

اجرای تناوب های واحد مشکل خواهد بود؛ ولی تنظیم تناوب های زمانی واحد برای تعویض، دارای امتیازاتی در ارتباط با فراهم آوردن امکان مدیریت زمان توقف دستگاه خواهد داشت.

تحت شرایط یک برنامه ریزی خوب در سیستم تعمیر و نگهداری، سیکل تعویض دستگاه ها بایستی طوری تنظیم شود که احتمال خرابی های موجب توقف تولید، کاهش یابد.

در چه محیطی قابل اجرا می ­باشد؟

در کسب و کارها و صنایع مختلف دارای فرآیندهای تولید مستمر؛ همواره در خطر ایجاد خسارت جدی و یا از دست دادن تجهیزات قرار دارد. علاوه بر این هزینه ها، توقف های پیش بینی نشده، اغلب می تواند مشمول جریمه های سنگین قراردادها، توسط مشتری شود.

حتی پیاده سازی سیستم تعمیر و نگهداری می تواند برای مواردی که خروج پیش بینی نشده از سرویس غیرقابل قبول است، کاربردی و مفید باشد.

چه کمکی به مدیران می‌کند؟

 سیستم تعمیر و نگهداری، راهکاری نوین و به روز برای مدیریت، افزایش بهره‌ وری و کاهش فرسایش تجهیزات صنایعِ دارای فرآیندهای تولید مستمر می باشد و قابل ذکر است که در این صنایع، هزینه از دست رفته تولید اغلب از از هزینه اجرای سیستم تعمیر و نگهداری، به مراتب بالاتر است.

 یکی دیگر از ویژگی های مهم در سیستم تعمیر و نگهداری این است که می توان در هنگام تعمیرات، زمان خاموشی تجهیزات را در مدت تعطیلی کارخانه اعمال کرد و پیش از خاموش کردن ماشین آلات؛ کلیه تجهیزات و قطعات مورد نیاز و همچنین پرسنل را برای صرفه جویی در زمان آماده نمود.

از آن جایی که در این روش تجهیزات نسبت به سایر استراتژی ها کمتر خراب می شوند، ایمنی نیز افزایش می یابد و تناوب و تکرار تعمیرات در سیستم تعمیر و نگهداری بالا است.

این تکرار بیش از اندازه را می توان بدون فدا کردن قابلیت اعتماد از طریق بازرسی در شرایط و تحلیل های حاصل از آن کاهش داد.

کاهش تکرار تعمیرات، هزینه های اضافی مربوط به برگزاری بازرسی های مبتنی بر شرایط را جبران می کند. این سیستم با افزایش ایمنی کاری، افزایش در دسترس بودن تجهیزات، کاهش زمان توقف پیش بینی نشده، بهبود توزیع حجم کار، آسان تر کردن امور تعمیرات و نگهداری و بسیاری از موارد دیگر اشاره باعث کاهش هزینه های چشمگیر در سازمان و در صنعت شما می شود.

نرم افزار تعمیر و نگهداری شرکت مهندسی تراز پویش

دراین راستا، شرکت مهندسی نرم افزار ترازپویش، با ارائه نرم افزار تعمیر و نگهداری همراه شماست تا موفقیت سازمان خود را با کیفیت هرچه بهتر پیش ببرید.

این نرم افزار بر اساس تحلیل و بررسی فراوان درچندین مرکز صنعتی طراحی، نصب، آزمایش و توسعه داده شده است تا در شرایط موجود کشور پاسخگوی نیازهای شما باشد.

همچنین این نرم افزار، قابلیت تغییر و انعطاف پذیری بر اساس نیاز های خاص مشتری را نیز داراست تا شما بر اساس نیازهای خود، بالاترین بهره را از نرم افزار تعمیر و نگهداری ببرید. در این مسیر متخصصین بخش پشتیبانی ترازپویش همراه و راهنمای شما هستند.