جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
Charity White

WE ALWAYS BELIEVE IN A BETTER WORLD

We try to have a country without sorrow, pain and disease. Stay with us

زمینه‌های فعالیت ترازپویش در مسئولیت‌های اجتماعی

حمایت از کودکان بهزیستی

لوازم التحریر برای افراد کم برخوردار

درختکاری و امور محیط زیست

تهیه تبلت برای دانش آموزان

دارو و ملزومات بیماران خاص

آزادسازی زندانیان جریمه نقدی

کمک هزینه ماهیانه نیازمندان

حمایت از زنان سرپرست خانوار

شیر خشک و پوشک نوزادان

امروزه مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها (Corporate Social Responsibility) که در ادبیات اقتصاد و مدیریت دنیا به عنوان CSR شناخته می‌شود؛ این مفهوم بنیادین را در اقتصاد قرن بیست و یکم رواج می‌دهد که مسئولیت‌های صاحبان کسب و کار، تنها  شامل مصرف‌کنندگان نهایی کالا و خدمات نیست و دامنه وسیعی از ذی‌نفعان را پوشش می‌دهد. نگاه اخلاقی به کسب و کار ماحصل تفکر مسئولیت اجتماعی بوده و جایگاه اجتماعی شرکت‌ها را در سطوح بین‌المللی تعریف و تبیین می‌کند.

«شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی» هم‌ راستا با اهداف عالی کشور همواره تلاش داشته تا نقش خود را به عنوان یکی از بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی ایران در قبال جامعه نیز انجام دهد و به همین منظور، وظایف و تعهداتی را در خصوص«مسئولیت اجتماعی» تعریف و اجرا کرده است؛ فعالیت‌هایی که پیش برنده سود و منفعت اجتماعی و فراتر از منافع سازمانی و وظایف قانونی بوده است.

به عبارت دیگر،«مسئولیت‌های اجتماعی شرکتی» بخشی از «اخلاق کسب و کار» محسوب شده و شامل «مسئولانه عمل کردن» در قبال جامعه، به ویژه با گسترش روزافزون اثرگذاری شرکت‌ها بر محورهای تشکیل دهنده توسعه پایدار یعنی «اقتصاد»، «جامعه» و «محیط زیست» است.

در واقع، هر کسب و کاری از جمله شرکت‌هایی که برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده‌اند، باید مسئولیت تمام فعالیت‌های خود را که جنبه اجتماعی دارند، به عهده بگیرند و این در حالی است که پیشینه حدود ۳ دهه فعالیت این گروه نشان می‌دهد که «خانواده بزرگ گروه توسعه ملی» افزون بر ایفای تعهدات اجتماعی در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی زیست محیطی و سرمایه انسانی هر زمان که جامعه نیاز داشته به ایفای نقش خیرخواهانه و اخلاقی پرداخته است.

هر ساله نمونه‌‌های بسیاری از انجام«مسئولیت‌های اجتماعی» در گروه توسعه ملی و شرکت‌های تابعه وجود داشته و روح خدمت به جامعه در تمام ارکان شرکت جاری است.

به باور ما، مسئولیت­‌پذیری اجتماعی یک تعهد است:

  • تعهد در قبال حفظ محیط زیست
  • تعهد در قبال تامین نیازهای دانش‌آموزان بی سرپرست یا نیازمند
  • تعهد در قبال بیماران خاص و نیازمند جامعه
  • تعهد در قبال اختصاص منابع مالی در مسیر تامین رفاه عمومی مورد قبول اکثریت جامعه
 
امید است این فعالیت‌ها، لبخندی بر لبی نشانده و التیامی بر زخم‌های دردمندان باشد.
 

شرکت مهندسی نرم افزار ترازپویش

نگاهی به برخی از پروژه‌های مسئولیت اجتماعی ترازپویش

کاشت نهال بلوط دالاهو

همه‌ی ما یک وطن داریم.

زمین، خانه اول ماست و ساده‌ترین گام برای حفظ ارزش آن، کاشت درختان سرسبز است. در بهمن ماه 1400 نهال بلوط دالاهو به نام شرکت ترازپویش ثبت شد. باشد که به بار نشیند و سایه‌ساری باشد برای دوستی و آرامش.

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار