جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

افزایش فروش در روز های تعطیل

افزایش فروش در روز های تعطیل

آیا یک کسب و کار دارید؟ فکر می کنید اوضاع فروشتان به چه شکل است و تا چه حد در این مورد موفق هستید؟ اصلا تا حالا به فکر تاکتیکی برای روزهای تعطیلتان بوده اید؟ اگر کسب و کارتان به شکل آنلاین و خارج از مرزهای ایران هم باشد باید به فکر تعطیلات پیش رو بود، چقدر برای فروش در این تعطیلات برنامه ریزی کرده اید؟ آیا اصلا برنامه ی خاصی دارید؟ طبق تحقیقاتی که شده مشخص شده است که مشتریان در روزهای تعطیل میزان خرید بالاتری دارند، خرید هم لزوما به معنای خرید کالا نیست، می تواند یک لباس، یک ماشین، یا حتی تور باشد. می خواهیم یک نکته را در این جا به شما آموزش دهیم، اگر استراتژی خاصی برای فروش در روز تعطیل ندارید از همین الان شکست خورده اید. به شما تاکتیک هایی را آموزش می دهیم که کمکتان می کند تا فروشتان را در روز تعطیل بالا ببرید. با ترازپویش همراه شوید:

افزایش فروش در روز های تعطیل

فروش انحصاری مخصوص تعطیلات را راه اندازی کنید.

یکی از عالی ترین استراتژی هایی که به شما در رشد کسب و کارتان کمک زیادی می کنید راه اندازی فروش انحصاری مخصوص تعطیلات است که یک راه خوب این است آن را برای افرادی که عضو خبرنامه تان می شوند فقط پیشنهاد دهید اما اگر نمی خواهید فقط برای افرادی که عضو خبرنامه تان می شوند، باشد بهتر است که آن را تا یک مدت زمان خاص به مشتریان پیشنهاد بدهید، فروشی که بر پایه ی تخفیف تا زمانی خاص باشد. ارائه ی تخفیفات و پیغاماتی از این قبیل حس ارزش به مشتریانتان می دهد و باعث بالا رفتن فروش در روزهای تعطیل و هم روزهای دیگر می شود چرا که اگر یک تخفیف واقعی باشد از آن به بعد، مشتریانتان شما را دنبال خواهند کرد.

 

ایجاد حس ضرورت کنید.

روانشناسان تحقیقاتی را کرده اند که طبق آن مشخص شده است اگر شما به عنوان یک صاحل کسب و کار در افراد حس ضرورت داشتن چیزی را ایجاد کنید موفق می شوید تا میزان فروشتان را به طور چشمگیری بالا ببرید. وقتی که شما بتوانید این احساس را در افراد ایجاد کنید موفق می شوید تا آن ها را ترغیب به خرید کنید و قطعا که هیچ کس دوست ندارد تا فرصت یک خرید عالی را از دست بدهد. علاوه بر این اگر برای فروش چیزی ددلاین یا همان زمان خاصی را تعیین کنید، از لحاظ روانی مردم را وادار می کند تا بدون درنگ اقدام به خرید کنند. حالا چه طور می توان این حس ضرورت را در افراد ایجاد کرد؟ در واقع بهترین راه ایجاد حس ضرورت در افراد به داشتن و یا خرید این است که یک شمارش معکوس برای آن تعیین کنید. از این طریق به مشتریانتان یادآور می شوید که زمان در حال گذر است و همین موضوع کافی است تا سطح ضرورت به داشتن چیزی یا اقدام به کاری را بالا ببرد. اگر این کار را در تعطیلات انجام دهید به دلیل این که تعداد روزهای تعطیل محدود است می توانید فروش در روز تعطیل را بالا ببرید.

 

ویژگی های سوشال مدیایتان را آپدیت کنید.

اگر بتوانید به درستی این مورد را مدریت کنید، شک نداشته باشید که شبکه های اجتماعی، سرمایه گذاری ای عالی برای بالا بردن فروش در روز تعطیل هستند. اگر بتوانید شبکه های اجتماعی تان را با حسی از تعطیلی آپدیت کنید می توانید نام برند خود را واقعا  بالا بکشید. نیازی نیست که تغییرات اساسی در شبکه های اجتماعی تان ایجاد کنید، حتی با تغییراتی کوچک مثلا آپدیت کردن عکس پروفایل و یا مسیج هایی که تم تعطیلات داشته باشند هم به جواب می رسید. اگر مثلا حساب توییتر دارید می توانید در آن جا به مشتریانتان با پیغام هایی کمک کنید تا خرید راحت تری داشه باشند. حتی می توانید هشتگ های مناسبتی و مرتبط در جاهایی که احساس می کنید لازم است تولید کنید.

 

کمپین های خلاقانه راه بیندازید.

تعطیلات فرصتی است که مشتریان دوست دارند تا اگر خرید و یا کاری عقب افتاده دارند در همین زمان آن را انجام دهند پس اگر شما بتوانید در این زمان ها کمپین راه اندازی کنید موفق می شوید. البته این به آن معنا نیست که تمام کمپین های روزهای تعطیل بازگشت سرمایه برای شما خواهند داشت. باید به اندازه ای که می توانید خلاقیت را قاطی کمپین های تان کنید تا جواب دلخواه را بگیرید. یادتان باشد کمپین تکراری جواب نمی دهد، کمپینی که نام بدی داشته باشد برای شما بازدهی نخواهد داشت حتی اگر خود کمپین موفق و خلاقانه طراحی شده باشد. در این جا تعدادی دیگر از روش ها را به شما معرفی می کنیم که با آن ها می توانید کمی حساب شده تر پیش بروید…

 

آفر ویژه داشته باشید.

مثلا یک ترکیب شخصی از تعطیلات را برای هر فرد خاص پیشنهاد دهید، برای مثال شما کالاهایی دارید که می خواهید بفروشید، می توانید تعیین کنید افرادی ۱۰ تا ۲۰ سال از تخفیف ویژه برای کالای ایکس برخوردارند، افراد ۲۰ تا ۳۰ سال تخفیف هایی استثنایی برای کالای ایگرگ دارند و… این ترکیب در واقع یک ترکیب برد برد هم برای شما و هم مشتریانتان است چرا که هم شما کالایتان را به فروش رسانده اید و هم آن ها توانسته اند با گرفتن تخفیف مقداری از پولتان را ذخیره کنند. می توانید هدیه های ویژه ی تعطیلات پیشنهاد دهید. یک پیشنهاد خیلی خوب این است که از محصولاتتان کلاژ های خلاقانه تهیه کنید و تمی از محصولاتتان را به آن ها ارائه کنید.

 

شیپینگ رایگان را پیشنهاد دهید.

می توانید تعیین کنید که اگر مثلا میزان خرید از یک حدی بالاتر باشد، شیپینگ رایگان برای آن وجود دارد به این معنی که خریدار لازم نیست تا هزینه ای بابت پیک پرداخت کند و می تواند رایگان آن را در درب منزل تحویل بگیرد.

روزهای تعطیل بهترین فرصت برای کارهای آنلاین است تا بتوانند فروش در روز تعطیل را بالا ببرند و این کار را با استفاده از تاکتیک هایی که در بالا به آن ها اشاره شد انجام بدهند. اگر این تاکتیک ها  را به درستی به کار ببرید شانس اینکه محصولاتتان را در ذهن خریداران ماندگار کنید بیشتر می شود.

 

شرکت مهندسی مشاور ترازپویش

l w w w . T P – C O . C O M l

همچنین بخوانید : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار