داستان یک موفقیت: شرکت پاک‌وش

شرکت پاک‌وش؛ نامی شناخته شده در جهان و البته شرکتی موفق در صنعت ایران است که چندین دهه در این مرز و بوم درخشیده و در راستای خدمت رسانی به جامعه تلاش می کند. این مجموعه موفق، بیش از ۱۱ سال است که از خدمات «ترازپویش» بهره می برد؛ به گونه ای که مدیران «شرکت پاک‌وش» معتقدند «تراز پویش» فارغ از بحث نرم افزاری، برایشان حکم یک همراه و مشاور و البته یک دوست وفادار را دارد.

  «مهندس مهدی صابری» مدیر جوان شرکت پاک‌وش متولد سال ۱۳۵۹ (در پست ریاست حسابداری مدیریت) شرکت پاک‌وش، درباره رمز و راز‌های ۱۱ سال همکاری موفق با «تراز پویش» صحبت های جالبی را مطرح کرده است.  این نوع رابطه و این اعتماد متقابل، سبب شد تا دقایقی با یکی از مردان تاثیرگذار و پر تلاش مجموعه شرکت پاک‌وش همکلام شویم و پیرامون چرایی همکاری‌شان با «تراز پویش» و شکل گیری این دوستی با دوام و چندین ساله بیشتر بشنویم.

شرکت پاک وش که یک شرکت آلمانی است که در شهر آخن آلمان در سال ۱۸۷۶ میلادی توسط آقای fretez henkel  و دو شریک تجاریش تاسیس شد. ۲ سال بعد و در سال ۱۸۷۸ برای آسان بودن حمل و نقل و دسترسی بهتر به محل کنونی شرکت در شهر دوسلدورف انتقال یافت. شرکت پاکوش در سال ۱۹۶۰ با خرید چندین شرکت دیگر گسترش یافت و همان سال برای فروش محصولات خود وارد بازار کشور امریکا شد. این شرکت در سال های بعد ۲ شرکت مهم آمانی و امریکایی دیگر که در زمینه مواد شیمیایی فعالیت می کدند را نیز خریداری کرد تا بتواند هم بدون رقیب باشد و هم خریداران دسترسی راحت تری برای خرید داشته باشند.

برخی محصولات شرکت پاک وش

محصولاتی در زمینه بهداشتی ، آرایشی، شوینده و چسب های صنعتی تولید می کند و در شهر دوسلدورف آلمان واقع شده است.  این شرکت در ۱۲۵ کشور دنیا و تمام قاره ها تولیدات خود را عرضه می کند.

برندها و نشان‌های تجاری:

اقلام مواد خام مورد استفاده حدوداً ۶۵ مورد است که ۵۰% اقلام ایرانی و ۵۰% غیر ایرانی می باشند.

اقلام محصولات نیم ساخته ۲ مورد.

ملزومات بسته بندی حدوداً ۱۳۰ قلم می باشد.

محصولات تولیدی این شرکت از لحاظ تنوع در ۹ دسته ذیل طبقه بندی می شوند:

پودر دستی لباسشوئی ـ پودر ماشینی لباسشوئی ـ مایع ظرفشوئی ـ مایع دستشوئی ـ سفید کننده و ضد عفونی کننده ـ کف شو ـ جرم گیر ـ شیشه شور ـ قالب دیترجنت. که با نام های پاک وش و نیک شناخته شده اند.

این ۹ دسته گروه کالا با توجه به انواع زیر مجموعه های خود به ۳۵ کالا تقسیم می شوند. لازم به ذکر است واحد پخش این شرکت علاوه بر پخش محصولات تولیدی از سایر واگذارندگان نیزمحصولاتی راخریداری نموده و توزیع می کند. تعداد عرضه کننده هایی که در حال حاضر شرکت با آنها فعالیت دارد حدوداً ۳۵ مورد می باشد و تعداد کالاهای آنها در حدود ۱۵۰ قلم است.

تعداد کارکنان این شرکت در پایان سال ۲۰۰۲ به ترتیب زیر می باشد:

۶۹ نفر دفتر مرکزی، ۸۵۹ نفر کارخانه، ۳۵۵ نفر سازمان پخش

 

پاکوش در ایران

پس از اصلاح و تغییر قانون سرمایه گذاری در ایران در سال ۱۳۷۵ هجری شمسی، شرکت پاکوش مقدار ۶۰ درصد از سهام شرکت تولید شوینده پاک وش که در قزوین بود را خریداری نمود و از آن سال سهام این شرکت در بورس تهران عرضه و مورد استقبال خریداران هم قرار گرفت.شرکت پاکوش با بیش از سه دهه فعالیت در ایران، یکی از با سابقه ترین شرکت های آلمانی در ایران محسوب می شود و در حال حاضر با در اختیار داشتن دانش فنّی و مساعدت جمعی از مجرب ترین متخصصان داخلی و خارجی در حال فعالیت می باشد.

تاریخچه شرکت پاک وش:

در تاریخ ۱۳۵%

دیدگاه ها بسته شده است