جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سه گام مهم برای مدرن سازی حسابداری

سه گام مهم برای مدرن سازی حسابداری

مانند سایر صنایع، حسابداری نیز در حال تغییر است و اگر شما به عنوان یک حسابدار در یک شرکت مشغول به کار باشید؛ شاهد حضور پررنگ تکنولوژی در حرفه‌تان هستید. صنعت حسابداری جز اولین صنایعی است که تحت تاثیر رشد اطلاعات تکنولوژی پیشرفته قرار گرفته است. با حضور ابزارهای تکنولوژی مانند نرم‌ افزار حسابداری و مالی می‌توان به وضوح مشاهده کرد که چگونه فرآیندهای سخت و پر دردسر حسابداری آسان‌تر از گذشته انجام می‌شود و  از میزان خطاهای انسانی کاسته شده است. با این حال، بر اساس تحقیقات اخیر، آینده حسابداری درخشان در گرو آن دسته از مشاغلی است که حرفه‌ای هستند.

سه گام مهم برای مدرن سازی حسابداری

سه نکته ای که حسابداران باید درباره آینده حسابداری بدانند!

۱) تکنولوژی کار را از شما نمی‌گیرد، اما نیاز است که هر چه سریع‌تر تغییر کنید.

هرچه ماشین‌های یادگیری و هوش مصنوعی با سرعت بیشتری پیشرفت می‌کنند، شغل‌های حسابداری اداری در نهایت به پایان عمرشان نزدیک می‌شوند. تکنولوژی مثل یک طوفانی است که به صورت نامحسوس به شغل شما نزدیک می‌شود. با این وجود، اگر به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شده است عمل کنید؛ جایگاه شغلی شما در معرض خطر قرار نمی‌گیرد. زمان را از دست ندهید… شما با یادگیری دانش جدید حسابداری می‌توانید در در حرفه‌ی خود یک متخصص به‎‌نام شوید. زمان را از دست ندهید و از همین امروز با حسابداری مدرن و شیوه‌های جدید حسابداری آشنا شوید. کارمندان با کسب مهارت‌های خاص به هیچ عنوان جایشان را به کامپیوترها نخواهند داد، شغل‌هایی مانند مشاوران مالی و حسابداری، مدیران مالی، سرپرستان حسابداری و کارشناسان مالی تا ابد پایدار خواهند بود اگر با آخرین تغییرات علمی و تکنولوژی همراه باشند. در اصول حسابداری ما متوجه شده‌ایم که مهارت‌های تخصصی، استعدادهای مطلوب را برای گسترش بخش‌های حسابداری می‌طلبد. از همین امروز برای پرورش استعدادهای خود در جهت ساخت آینده حسابداری بهتر برنامه‌ریزی و تلاش کنید.

 ۲) امروز زمان مناسبی برای حسابداری است

شرکت‌های حسابداری در حال گسترش هستند و واحدهای حسابداری بسیاری در حال شکل گیری است. بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد،  نرخ بیکاری حسابداران در دنیا به ۲٫۲ درصد کاهش یافته است. در ایران نیز با اینکه اطلاعات دقیقی از میزان نرخ رشد و میزان اشتغال در هر رشته وجود ندارد، ولی نیاز شرکت‌ها به داشتن گزارشات مالی موثق و نظارت نیروهای متخصص حسابداری موجب شده است که بنا بر نظر متخصصان ۹٫۵% از دانشجویان در رشته حسابداری مشغول به تحصیل باشند و نسبت به سایر فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی همچون مدیریت یا مهندسی، وضعیت مناسب‌تری را  در بازار کار سپری کنند. فرصت را غنیمت بشمارید… نگرانی عمده صنایع در ۱۰ سال اخیر کمبود عمده حسابداران با کیفیت بوده است. هر کسب و کاری در وهله اول نیاز به استخدام حسابدار برای نظارت بر عملیات حسابداری خود دارد و از آن جایی که محاسبه و تعیین سود به یاری حسابدار انجام و مبنای محاسبات مالیات شرکت‌ها است، مراکز مختلف به شخص آشنا و متخصص در زمینه حسابداری نیاز دارند. پس بازار کار حسابداری تشنه‌تر از دیروز نیاز به حضور حسابداران با کیفیت در عرصه کار است.

۳) فرصت‌های جدید در شهرهای رو به رشد وجود دارد.

همانطور که اقتصاد جهان تغییر می‌کند، نیاز به کارکنان با کیفیت در شهرهای مختلف دنیا نیز وجود دارد. برای مثال مسئله بهداشت امروزه موجب افزایش مراکز مراقبت بهداشتی در شهرهای مختلف دنیا مانند سن پیترزبورگ و مراکز فن‌آوری نوظهور مانند پروو شده است. همین امر فضای خالی و پرپتانسیل کار را در این مراکز بوجود آورده است. حال شما اگر یک فرد کلیدی در حرفه‌ی خود باشید، بازارهای جدید همچون مراکز بهداشت جایی برای پیشرفت کاری شما خواهند بود. از همین امروز برنامه‌ریزی برای حضور در دوره‌های آموزشی حسابداری در اتحادیه‌ها و انجمن‌های مالی و کلاس‌های آموزشی شرکت‌های معتبر حسابداری برای افزایش دانش اضافی داشته باشید. یادتان باشد که اهمیت حسابداری هرگز کاهش نخواهد یافت و فرصت‌های حرفه‌ی شما راهی برای پیشرفت کارتان است. اگر این کارها را انجام دهید، اطمینان داشته باشید که شما برای آینده صنعت خود آماده هستید و نسل بعدی مشاوران حسابداری خود شمایید.

 

شرکت مهندسی مشاور ترازپویش

l w w w . T P – C O . C O M l

 

همچنین بخوانید : 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار