جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

عاداتی که افراد موفق دارند!

عاداتی که افراد موفق دارند!

تا به حال تحقیق کرده اید که افراد موفق چه عادت هایی را دارند و چه عادت هایی ندارند؟ یک واقعیت وجود دارد و آن هم این است که همه ی افراد موفق به طرز شگفت انگیزی منظم اند . دانشمندان با بررسی  این افراد متوجه شده اند در واقع عادات روزانه افراد موفق به گونه ای است که به احتمال زیاد بسیاری از افراد دیگر آن را ندارند. بهتر است به اصل مطلب بپردازیم و ببینیم که افراد موفق چه عادت هایی دارند.

عاداتی که افراد موفق دارند!

یکی از مدیران موفق می گوید: من معمولا همیشه یک ساعت از وقتم را بعد از شام به مطالعه پیرامون شغلی که در آن کار می کنم اختصاص می دهم. این کار باعث می شود تا بتوانم دیدم را در باره ی صنعتی که در آن کار می کنم گستره تر و عمیق تر کنم و حرف های زیادی برای گفتن داشته باشم ، علاوه بر این باعث می شود تا به عنوان مدیر یک مجموعه، زمانی که با کارمندان و همکارانم درباره ی حیطه های کاریشان صحبت می کنم، به مسائل و موضوعات کاری آن ها اشراف داشته باشم.

 

دفترچه یادداشت های روزانه.

یکی از عادات روزانه افراد موفق این است که یک ژورنال تهیه می کنند و در آن مشخص می کنند که دوست دارند زندگی شان چطور پیش برود. این ژورنال به آنها کمک می کند تا اهدافشان را در آن بنویسند و بتوانند برای رسیدن به اهدافشان برنامه ریزی کنند و استراتژی های لازم را رعایت کنند و علاوه براین، ژورنال ها یا همان دفترچه های یادداشت، ابزاری عالی برای یادداشت کردن ایده های ناگهانی ای هستند که ممکن است به ذهن برسند ، شما می توانید ایده هایتان را در آن جا یادداشت کنید و آن ها را به واقعیت تبدیل کنید. شاید فکر کنید که اگر ایده تان را در ذهنتان داشته باشید تفاوتی با نوشتن آن روی کاغذ ندارد ولی این دقیقا تفاوتی است که یک فرد عادی با یک فرد موفق دارد.

آن ها همیشه ورزش می کنند تا ذهنی قوی  داشته باشند.

یکی از گام هایی که در راه موفقیت باید بردارید این است که نه فقط به ذهن بلکه به جسمتان هم اهمیت دهید. افراد موفق همیشه ورزش در باشگاه و یا حتی اگر امکان باشگاه رفتن را نداشته باشند، ورزش در خانه یا در بیرون خانه را در بالای برنامه هایشان قرار می دهند و یکی از اصلی ترین اولویت آن ها در زندگی است، این را فراموش نکنید یک یک بدن قوی می تواند یک ذهن قوی بسازد. این هم از دیگر عادات روزانه افراد موفق است.

ترس را از خود دور می کنند.

تا به حال فکر کرده اید چه چیزی باعث نرسیدن به موفقیت های بزرگ می شود؟ ترس، آن هم ترس از شکست. اکثر اوقات افراد می خواهند کاری را انجام دهند و به عبارتی در زندگی شان ریسک کنند اما از این که به موفقیت نرسند می ترسند، از موانعی که ممکن است در سر راهشان باشد می ترسند، حتی افرادی که اعتماد به نفس ندارند از حرف های دیگران هم می ترسند! اما افراد موفق یک باور دارند و آن هم این است، اگر نتوانید بر ترستان غلبه کنید، هیچ وقت به شخص بزرگی در زندگی تان تبدیل نمی شوید پس باید ریسک کنید.

هیچ وقت تسلیم نمی شوند.

افراد موفق هیچ وقت تسلیم نمی شوند. آن ها حتی اگر هدفی در زندگی داشته باشند و در راه رسیدن به آن شکست بخورند، هیچ وقت عقب نشینی نمی کنند و بعد از هر بار زمین خوردن دوباره بلند می شوند و شروع می کنند . هر انسانی ممکن است در زندگی در راه رسیدن به هدف شکست بخورد این مهم نیست، مهم این است که اگر واقعا آن هدف را بخواهید برای آن دوباره تلاش می کنید و با نیروی بیشتری ادامه می دهید.

اطرافشان را با آدم های مثبت پر می کنند.

آن ها اجازه نمی دهند تا افکار و اهدافشان تحت تاثیر آدم های منفی پقرار گیرد ، بعضی از افراد ذاتا انرژی مثبتی دارند و گاها ممکن است هیچ وقت با شما در ارتباط خاصی نبوده اند اما همیشه از آن ها نوعی انرژی مثبت دریافت کرده اید،… اطرافتان را با آدم های مثبت، آدم های هدفمند پر کنید و چه قبول کنید و چه نه، ذات انسان تاثیر پذیر است و خیلی زود یا دیر از آدم های اطراف خواه ناخواه اثر می گیرد.

گوش کنید و یاد بگیرید.

به مشتریان، همکاران و کارمندانتان گوش کنید، چرا؟ چون همیشه چیزهای تازه ای از آن ها خواهید شنید. علاوه بر این، این کار باعث می شود تا بتوانید روابط دوستانه تری با آنها برقرار کنید و از این راه آن ها را به این باور می رسانید که حرف ها و عقاید آن ها مهم است و شما به آن ها اهمیت می دهید. این کار تنش را از بین می برد، احساسات منفی را از بین می برد و به آن ها اجازه می دهد تا خودشان را ابراز کنند.

تعادل را در زندگی برقرار کنید.

ما کار می کنیم تا زندگی کنیم و یا زندگی می کنیم تا کار کنیم ،کدام یک صحیح است ؟! نکته اینجاست که افراد موفق بلدند بین کار و زندگی تعادل برقرار کنند، آن ها زمانی که در خانه هستند سعی می کنند تا دور از تلفن همراه، لپ تاپ و یا کارهای معمولشان باشند و وقتشان را در کنار خانواده و یا حتی برای خودشان بگذرانند. البته شاید فکر کنید که کشاندن کار به محیط خانه امری اجتناب ناپذیر است، که البته در مواردی واقعا همین طور است ولی اگر این موضوع همیشگی است باید واقعا در ذهنیت تان تجدید نظر کنید. و همینطور زمانی که در محیط کارشان هستند تمام تمرکز آ ها روی هرچه بهتر انجام دادن امور کاری است .

در پارک قدم بزنید.

برای این که ذهنی شفاف و خلاق داشته باشید واقعا لازم است تا جایی که می توانید حتی نیم ساعت از روزتان را هم که شده به قدم زدن در پارک و فضای سبز اختصاص دهید. این کار همه ی تنش ها و استرس ها را از شما دور می کند و به شما اجازه می دهد تا بتوانید ذهن بازتری داشت باشید و مسائل را راحت تر حل و فصل کنید.

 

شرکت مهندسی مشاور ترازپویش

l w w w . T P – C O . C O M l

 

 

همچنین بخوانید : 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار