جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

قوانین طلایی برای فروش آسان

قوانین طلایی برای فروش آسان

زمانی که مشتری تقاضای خرید کالایی دارد و شما هم نمی‌خواهید برای جذب او دردسر زیادی بکشید، استفاده از این چهار قانون طلایی فروش را آسان می‌کند.

قوانین طلایی برای فروش آسان

فرایند و تاثیر آن روی تجربه مشتری را درک کنید

قانون این است که: «فرض نکنید که مشتری تمام آنچه را که اتفاق می‌افتد، می‌داند.»، بلکه باید انتظارات مشتری را مدیریت کنید تا تجربه خوبی از خرید داشته باشد.

 

با مشتری صادقانه صحبت کنید

صادق باشید. اگر پاسخ یک سوال را نمی‌دانید، به آن اقرار کنید و سپس جواب آن را پیدا کنید. مشتری تمایل دارد جواب سوال خود را بفهمد و شروع به سوال کردن برای سنجش صداقت و دانش شما می‌کند، پس حرف فریبکارانه نزنید. در غیر این‌صورت، اعتماد و اطمینان کاهش پیدا می‌کند.

 

مشتری خود را درک کنید و خدمات و فروش خود را با نیازهای او تطبیق بدهید

کارها را بیش از حد برای مشتری خود پیچیده نکنید، مگر اینکه مانند زمان خرید محصولات اعتباری، نیازهای قانونی درون فرایند قرار گرفته باشد. دادوستد را برای مشتریان تا جای ممکن آسان کنید. سعی نکنید آنها را گیج کنید. مشتری درست همان احساسی را دارد که شما در زمان فروش کالاهای بیشتر یا کالاهای مرتبط، کالای دیگری را بفروشید.

 

تنها روی محصولات تکیه نکنید

اگر مشتری واقعا محصولی را بخواهد و این محصول منحصر به کسب و کار شما باشد، شما چقدر می‌توانید روی این محصول تکیه کنید؟

یک محصول را می‌توان با یکی از محصول‌های رقیب تطابق داد یا از روی محصول او کپی کرد و سپس آن محصول را با خدمات استثنایی به مشتری تحویل داد. پس از انجام این کار، به احتمال زیاد مشتریان به دلیل داشتن گزینه‌های انتخابی، گزینشی عمل می‎کنند.

این معمای جالبی برای مشتریان است: تصمیم‌های احساسی خرید در برابر تصمیم‌های منطقی خرید. زمانی‌که شما تصمیم احساسی در مورد یک محصول دارید اما خدمات ضعیفی دارد، قبل از تصمیم به ترک خرید خود چقدر احتمال دارد که آن خرید را انتخاب کنید؟

اگر شما محصولی خاص و مورد نیاز مشتری دارید، هنوز خدمات شما خوب نیست. درحالی‌که ممکن است به فروش آن محصول دست پیدا کنید، ولی هنوز، شما یک رابطه بلندمدت با مشتری خود ایجاد نکرده‌اید. بعید به نظر می‌رسد که مشتری وفادار باشد و اگر طیف وسیعی از محصولات داشته باشید، بعید است که محصولات دیگر را بخرد و مهم‌تر از آن، شما را به دیگران پیشنهاد نمی‌دهند.

 

شرکت مهندسی مشاور ترازپویش

l w w w . T P – C O . C O M l

همچنین بخوانید : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار