جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ERP چیست؟

ERP چیست؟

تعاریف بسیار زیادی در زمینه ERP وجود دارد که تقریبا تمامی آن ها یک مفهوم را منتقل می کنند. برنامه‌ریزی منابع سرمایه ای به زبان انگلیسی Enterprise resource planning و به اختصار ERP نامیده می شود. اولین بار در سال ۱۹۹۰ واژه ERP توسط شخصی به نام گارتنر ارایه شد. نرم افزار های ERP و یا نرم افزار برنامه ریزی منابع سازمان بسته به شرکت های سازنده، از ویژگی های متفاوتی برخوردار هستند. اما به طور کلی ERP ها نرم افزارهایی هستند که داده های اطلاعاتی را از تمام بخش های مختلف یک سازمان جمع آوری کرده و در یک سیستم یک پارچه نگهداری و آنالیز می‌کنند . ERP ها از طریق ماژول ها با بخش های مختلف ارتباط برقرار میکنند و با استفاده از این نرم افزار می توان در مواقع نیاز به آسانی و با سرعت بالا به اطلاعات و آنالیز های مورد نیاز دسترسی پیدا کرد. در حقیقت هدف استفاده از ERP ها گرد آوری جامع اطلاعات یک سازمان در یک سیستم یک پارچه است که بدون خطا و برای بهبود و ارتقاء برنامه ریزی و فعالیت های یک سازمان صورت میگیرد.

ERP چیست؟

نرم افزار های ERP تمامی نیاز های شرکت ها و سازمان ها از جمله منابع انسانی، بخش مالی، انبار و دارایی ها را پاسخگو است. این نرم افزار ها ویژگی ها و امکانات بسیار زیادی دارند که هر یک از واحد ها و کارکنان به هر سطحی می توانند بر روی آن به ثبت اطلاعات و داده ها بپردازند. تمامی اطلاعات و داده های موجود به صورت یک پارچه و منظم، در یک سیستم گردآوری می شوند، که این موضوع به خودی خود باعث می شود تمامی امور مدیریتی و حسابداری آسان و سرعت دسترسی به این اطلاعات و داده ها بیشتر شود. امروزه نرم افزار های ERP جایگزین مناسبی برای نرم افزار ها و سیستم های قدیمی می باشند که به جرات می توان گفت سیستم ها و نرم افزار های ERP  جدید ترین فناوری های اطلاعاتی در یک دهه گذشته هستند.

شرکت مهندسی ترازپویش که از سال ۱۳۸۹ به طراحی و پیاده سازی سیستم های برنامه ریزی منابع سازمان  در راستای برطرف کردن تمامی نیاز های مختلف اقدام نموده، با استفاده از تجارب متخصصین و اساتید برجسته در حوزه ERP به عنوان نقطه عطفی برای شرکت به حساب می آید چرا که اکثر محصولات ساخته به دلیل قدرت بالا، انعطاف پذیری و قابلیت اطمینان بالا توانسته است از نظر فنی رضایت مشتریان را جذب کند و جایگاه ویژه ای بین رقبا کسب نماید.

برای درخواست دمو و فروش می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

شرکت مهندسی مشاور ترازپویش

l w w w . T P – C O . C O M l

 

 

همچنین بخوانید : 

 

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار