جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

5 راهکار موثر برای جذب نیرو

هر شرکتی ممکن است برای خودش قانون خاص جذب نیرو را داشته باشد. برای مثال برخی شرکت‌ها ممکن است چند مرحله آزمون کتبی، عملی و مصاحبه از افراد بگیرند و برخی دیگر هم تنها به یک مصاحبه ساده اکتفا کنند. اما در هر صورت، ما هم به خوبی می‌دانیم که شما به دنبال جذب بهترین افراد برای مجموعه خود هستید.

چرا که اکثر شرکت‌ها به دنبال بهترین و بااستعدادترین افراد برای مجموعه‌شان هستند تا بتوانند به کمک آن‌ها به اهداف بلندمدت خود دست بیابند. برای مثال یکی از دلایل پیشرفت شرکت‌های ژاپنی دقیقا همین مورد بوده است. یعنی سرمایه‌گذاری روی بهترین و بااستعدادترین نیروهای انسانی.

اما سوال مهم اینجاست که چگونه می‌توانیم کار جذب نیرو را به درستی انجام بدهیم؟ چرا که در بیشتر موارد به خاطر برخی اقدامات اشتباه، شرکت‌ها افراد ناکارآمدی را جذب کرده و مشکلات زیادی برایشان به وجود می‌آید. اما در اینجا ما 5 راهکار موثر برای جذب نیرو را به شما معرفی خواهید کرد که از طریق آن‌ها بهترین فرایند جذب نیرو را رقم خواهید زد.

  1. برند سازی، فرایند بسیار مهم

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، حتم داریم که شما هم در کسب و کار خود یکی از بهترین‌ها هستید. چرا که سعی دارید با به روز کردن اطلاعات خود مجموعه‌تان را هر چه بیشتر به سمت موفقیت ببرید. اما آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که برندتان چقدر در میان مردم و سایر افراد معروف و نام‌آشنا است؟

شاید با خودتان فکر کنید که، خب این موضوع چه تاثیری می‌تواند روی فرایند جذب نیرو داشته باشد؟ در اینجا باید بگوییم که اگر هدفتان جذب بهترین‌ها باشد، شک نکنید که بهترین‌ها هم تمایل به همکاری با نام‌آشناترین برندها را دارند. دقیقا مثل دانشجوهای نخبه‌ای که همیشه دانشگاه‌های معروف دنیا را برای درس خواندن انتخاب می‌کنند!

 

پس حالا که پی به اهمیت برند سازی در پروسه جذب نیرو بردید، بهترین کار اقدام کردن برای آن است. چرا که شما باید تلاش بسیار زیادی برای برند سازی‌تان بکنید تا افراد بیشتری بتوانند شما را بشناسند. این موضوع هم می‌تواند برای پیشرفت و سود بیشتر مجموعه‌تان مفید باشد و هم برای جذب بهترین افرادی که قصد دارید آن‌ها را استخدام کنید.

چگونه برند سازی کنیم؟

شما ممکن است بهترین شرکت شهر و یا حتی کشورتان را داشته باشید. شرکتی که بهترین و باکیفیت‌ترین خدمات و محصولات را به مردم ارائه می‌کند. اما ممکن است در عین حال افراد زیادی شما را نشناسند و با برند شما آشنا نباشند. در این صورت، چنین موردی نتیجه عملکرد ضعیفتان در بحث برند سازی را نشان می‌دهد.

اما نگران نباشید، مهم این است که شما در کارتان بهترین باشید و مشتریانتان شما را به عنوان بهترین شرکت بشناسند، سپس مراحل بعدی به مرور زمان و با تلاش خودتان با موفقیت انجام خواهند شد. برای این کار باید تبلیغات بسیار زیادی در زمینه برند سازی شرکتتان انجام بدهید. اما مهم‌ترین عاملی که باید به آن توجه کنید، تبلیغات هوشمند و موثر است.

شما باید دقیقا تبلیغاتی را برای برند خود انتخاب کنید که کاملا هدفمند باشند. برای مثال اگر کسب و کارتان مربوط به تولید و فروش لباس‌های زنانه است، ارسال پیامک انبوه به کسانی که جنسیت آن‌ها را به دقت نمی‌دانید یک اشتباه کاملا بزرگ است. در نتیجه شما باید بدانید که چگونه تبلیغات کاملا هدفمندی را برای برندتان انتخاب کنید.

استعدادهای درخشان در برنامه نویسی دارید؟ آشنایی با ERP دارید؟ آشنایی با مهندسی صنایع هستید؟

همین حالا در ترازپویش استخدام شوید!

تاثیرات برند سازی قوی در جذب نیرو

زمانی که شما تبدیل به یکی از معروف‌ترین و مطرح‌ترین برندهای کسب و کارتان شوید، دیگر نیازی نیست تا نگران جذب بهترین نیروها باشید. چرا که بهترین نیروها خودشان به طور داوطلبانه برایتان رزومه ارسال کرده و تمایل به همکاری نشان خواهند داد. سپس می‌توانید بهترین‌ها را برای مجموعه خود انتخاب کنید.

این تنها به خاطر برند قوی و مطرحیست که با تلاش‌های خود آن را تقویت کرده‌اید.

برند سازی یک مقوله کاملا ساده‌ای نیست که بتوان در کوتاه‌مدت به آن دست پیدا کرد.

بلکه باید زحمات بسیار زیادی بکشید و به موارد زیادی در آنِ واحد توجه کنید. یعنی فقط تبلیغات نمی‌تواند باعث شود تا شما در برند سازی خودتان موفق شوید.

شما باید هم‌زمان با تبلیغات موثر خود، مشتریان و حتی کارمندان بسیار راضی داشته باشید.

اگر کارمندان شما از نحوه ارائه خدمات، حقوق و مزایایی که به آن‌ها پرداخت می‌کنید راضی نباشند، به طور خودکار بر علیه‌تان تبلیغات منفی کرده و تمام تلاش‌هایتان در زمینه تبلیغات بی‌نتیجه خواهد ماند. پس سعی کنید همه‌جانبه برای برند سازی‌تان زحمت بکشید.

عوامل موثر در برند سازی

یکی از موثرترین عوامل در برند سازی ارئه خدمات به مشتریان قوی و کارآمد است.

بدین معنا که شما باید یک سرویس بسیار قویِ ارائه خدمات به مشتریان داشته باشید.

این موضوع باعث خواهد شد تا مشتریان راضی شما برندتان را به سایرین معرفی کنند. هرگز فراموش نکنید که هیچ چیزی قدر تبلیغات سینه‌ به سینه موثر و مفید نیست.

تبلیغات سینه به سینه همان حالت سنتی تبلیغات است که افراد و یا خریداران راضی‌تان، برند شما را بدون کوچک‌ترین هزینه‌ای به طور کاملا اختیاری و داوطلبانه به دیگران معرفی می‌کنند.

شما هر چقدر که بتوانید در زمینه مشتری‌مداری قوی‌تر باشید به همان اندازه تبلیغاتتان بدون کوچک‌ترین هزینه افزایش پیدا کرده و برند سازی بسیار قوی را خواهید داشت.

روش های بهبود ارزش یک برند

زمانی که بین گزینه‌های مختلف فقط برند شما بر سر زبان‌ها باشد، طبیعیست که افراد متخصص و بااستعداد زیادی هم شما را برای همکاری‌های آتی زیر نظر خواهند داشت.

پس از مدتی متوجه رزومه‌های خارق‌العاده‌ی متخصصانی خواهید شد که تمایل خواهند داشت با شما همکاری داشته باشند.

چرا بدون برند سازی نمی‌توان موفق شد؟

افراد موفق همیشه به دنبال بهترین جاها برای کار کردن هستند.

چرا که این افراد در طی سال‌ها تجربه و کسب تحصیلات مرتبط و سطح بالا در یک زمینه تخصص کافی کسب کرده‌اند که بتوانند برای شرکت‌های مدنظرشان مفید و موثر واقع شوند.

به همین دلیل آن‌ها هم همیشه جاهایی را انتخاب خواهند کرد که بسیار مطرح هستند.

افراد بااستعداد بیشتر برندهای مطرح را برای همکاری انتخاب می‌کنند که بتوانند برای یک بازه زمانی بلندمدت روی آن‌ها حساب باز کنند.

چرا که به خوبی می‌دانند برندهای مطرح و معتبر برای همکاری‌های بلندمدت کاملا قابل اعتماد هستند. به همین دلیل هم سعی می‌کنند معمولا با جاهای کاملا شناخته شده کار کنند.

جذب نیرو و استخدام در ترازپویش

از طرفی دیگر شرکت‌هایی که برندهای مطرحی ندارند، باید هزینه بسیار زیادی برای راضی نگه‌داشتن و یا پیدا کرد‌ن افراد بااستعداد و یا متخصص کنند.

چرا که برای راضی کردن آن‌ها باید هزینه‌های وسوسه‌انگیزی پیشنهاد بدهند. اما اگر روی برندتان خوب کار کنید، هیچ نیازی به این کارها نخواهید داشت.

استخدام در ترازپویش – همین حالا با ما همراه شو

  1. از سرویس‌های استخدام مجازی استفاده کنید

شما هم به خوبی می‌دانید که دیگر زمان آن گذشته آگهی استخدام در روزنامه چاپ کنید و افراد رزومه‌شان را برایتان پست کنند و سپس همگی در شرکتتان حضور پیدا کرده و بخواهید در شرایط بحرانی فعلی بیماری کرونا از چندصد نفر مصاحبه و یا آزمون بگیرید. این موضوع هم هزینه زیادی برای شما خواهد داشت و هم دردسرهای زیادی.

جذب سربار چیست؟

ما در قرن 21 و در اوج پیشرفت‌ تکنولوژی زندگی می‌کنیم.

سرویس‌های مجازی بسیار زیادی وجود دارند تا به شما و افرادی که جویای کار هستند این امکان را فراهم می‌کنند تا پروسه جذب نیرو بسیار راحت و آسان انجام شود.

برای مثال لینکدین (LinkedIn) یکی از نمونه‌های بارز این سرویس مجازی است که در زمینه جذب نیرو بسیار عالی عمل کرده است.

بدین شکل که افراد رزومه و سابقه کاری خود را در آنجا قرار می‌دهند و سپس کارفرماها و شرکت‌های زیادی می‌توانند این افراد را پیدا کرده و با آن‌ها در تماس باشند.

سرویس‌های متعدد دیگری هم در داخل کشورمان وجود دارد که چنین کار مشابهی را به نحو احسن انجام می‌دهند و شما می‌توانید از خدماتشان به خوبی استفاده کنید.

مزایای سرویس‌های مجازی

همان‌طور که می‌دانید امروزه اکثر ما تلفن‌های همراه هوشمند داریم و این وسیله را با خودمان به همه جا حمل می‌کنیم.

به عبارت دیگر تلفن همراهمان جزو جدانشدنی زندگی و یا هویتمان شده است. بدیهیست که افراد از طریق تلفن همراه هوشمندشان خبرهای بسیار زیادی را در رابطه با موضوعات مختلف دریافت کرده و از آن‌ها مطلع می‌گردند.

جذب نیرو و استخدام در ترازپویش

زمانی که شما از سرویس‌های مجازی استفاده کنید، آگهی استخدامی‌تان به صورت آنلاین به دست افراد زیادی می‌رسد.

سپس آن‌ها می‌توانند در کمتر از چند ثانیه آگهی استخدامی را در تلفن همراه و یا حتی رایانه شخصی‌شان مشاهده کنند و رزومه‌شان را برایتان ایمیل کنند. این یعنی بهترین استفاده از سرویس‌های مجازی.

پس از آن‌، برای مصاحبه هم شما می‌توانید از اپلیکیشن‌های متعددی برای تماس تصویری و مصاحبه از نیروهای انسانی بهره ببرید.

این کار مزایای متعدد و سودمندی خواهد داشت. چرا که شما هم برای خودتان و هم تمامی افراد هزینه، زمان و انرژی بسیار زیادی را صرفه‌جویی خواهید کرد.

سرویس‌های مجازی تا چه حد موثر هستند؟

اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که استفاده از سرویس‌های هوشمند تا چه اندازه‌ای می‌تواند برایتان موثر واقع شود، در همین حد به شما بگوییم که بهترین و معروف‌ترین دانشگاه‌های دنیا از این سرویس‌های برای جذب بهترین دانشجویان جهان استفاده می‌کنند. پس اگر چنین چیزی در این حوزه توانسته موفقیت‌آمیز عمل کند در زمینه جذب نیرو هم می‌تواند.

فضای مجازی قدرت بسیار زیاد و بی‌حد و مرزی دارد و نباید نیروی آن را دست کم گرفت.

شما باید در تمامی پلتفرم‌های مجازی و بسیار معروف و نام‌آشنا با برند سازمانی‌تان فعال باشید.

در آنجا پست‌های بسیار موثری بگذارید و اگر قصد جذب نیرو در هر بخشی را داشتید هم در صفحات خود آن‌ها را قرار بدهید تا بین افراد زیادی به اشتراک گذاشته شود.

پرسونال برندینگ تاثیرگذار

سرویس‌های مجازی قادر خواهند بود بهترین افراد را به شما معرفی کنند.

نکته جالب استفاده از این سرویس‌ها این است که شما نیازی نخواهید داشت ساعات زیادی را برای پرس و جو از خود افراد بگذرانید تا از رزومه دقیقشان مطلع شوید، بلکه می‌توانید کمتر از چند دقیقه به طور آنلاین در مورد آن‌ها تحقیق کرده و اطلاعات مفیدی را راجع به رزومه‌شان کسب کنید.

  1. سختگیری افراطی را کنار بگذارید!

همگی می‌دانیم که بسیار مایل هستید بهترین‌ها را برای مجموعه‌تان انتخاب کنید، اما این نباید موجب شود تا در این زمینه دچار افراط شده و حتی مستعدترین افراد را از خودتان برانید! برای مثال زمانی که می‌توانید توسط یکی از سرویس‌های آنلاین به صورت مجازی و توسط تماسی تصویری مصاحبه کارآمد داشته باشید، چرا باید روش حضوری را انتخاب کنید؟

این موضوع باعث می‌شود تا افراد زمان و هزینه زیادی را صرف کنند تا شرکت شما را پیدا کنند.

شاید هزینه زیادی هم صرف رفت و آمد نشود اما خطراتی که در دوران اوج بیماری کرونا به جان می‌خرند باعث خواهد شد تا با استرس زیادی در شرکتتان حضور پیدا کرده و نتوانند با تمرکز بالا به سوالات مصاحبه شما پاسخ بدهند.

جذب نیرو و استخدام در ترازپویش

در نتیجه باید سختگیری‌های افراطی گذشته را کنار گذاشته و کاغذبازی‌های اداری را به صفر برسانید. کار شما باید پیدا کردن استعدادها و نبوغ‌های کاری در زمینه کسب و کار خودتان باشد و مطمئن هستیم اگر در این زمینه فرد ماهری باشید، حتی با یک تماس تصویری هم قادر خواهید بود بهترین‌ها را انتخاب کنید.

در جذب نیرو چه کارهایی را نباید انجام بدهید؟

زمانی که افراد سابقه خوبی در زمینه کاریشان دارند، نباید مجددا از آن‌ها آزمون کتبی و یا عملی بگیرید.

می‌دانیم که شما می‌خواهید مطمئن شوید فردی که دارید استخدام می‌کنید کاملا ماهر و توانا باشد. اما آزموده را آزمودن خطاست و موجب خواهد شد چهره‌ی برندتان زیر سوال برود.

تصور کنید از یک مهندس صنایع غذایی که در بهترین شرکت‌های کشور کار کرده، بخواهید سوالات ابتدایی و آزمون‌های سطح پایین بگیرید! این کار باعث خواهد شد تا چنین فرد ماهری شما را هرگز انتخاب نکند و سراغ گزینه‌ی حرفه‌ای‌تری برود. پس قبل از اقدام، سعی کنید با مدیران ارشد مجموعه و مسئولین استخدامی‌تان کاملا هماهنگ باشید.

چگونه برندی متمایز داشته باشیم؟

بدین معنا که شما باید بدانید که دقیقا از هر فردی چه نوع سوالاتی باید بپرسید.

اگر فردی سابقه و رزومه عالی دارد می‌توانید با چند سوال ساده راجع به فعالیتی که طی این چند سال داشته پی به استعداد و توانایی او ببرید. سعی کنید بهترین و موثرترین سوالات را انتخاب کنید و از پرسیدن سوالات غیر مرتبط با حرفه فرد، کاملا خودداری کنید.

در مورد قیمت کنار بیایید

قبول داریم که مجموعه شما در مورد پرداخت حقوق و دستمزد یک قانون کاملا مشخصی دارد. اما زمانی که قصد دارید یک فرد کاملا متخصص و مستعدی را استخدام کنید، ممکن است گاهی اوقات مجبور شوید این قوانین را تغییر بدهید. بگذارید یک مثال ساده بزنیم.

تصور کنید فردی را قرار است استخدام کنید که از لحاظ توانایی، رزومه و سابقه کاری سطح بسیار عالی دارد و توسط شما و سایر همکارانتان هم تایید شده است.

این فرد به دلیل رزومه عالی که داشته است، ممکن است حقوق و مزایای بیشتری را نسبت به سطح انتظار شما مطرح کند. در چنین شرایطی نباید با لجبازی و غیر منعطف بودن این مورد را از دست بدهید.

پرداخت یک مقدار بیشتر از سطح توقع شما نه چیزی از برند شما کم کرده و نه کسی را ثروتمند خواهد کرد.

پس فراموش نکنید که همیشه باید انعطاف‌پذیر باشید و به خاطر یک مبلغ ناچیز بهترین نیروی کاری را که می‌تواند سودهای کلانی را در درازمدت برایتان به دست بیاورد را هرگز از دست ندهید.

  1. هرگز ناامید نشوید

ممکن است اهداف بسیار والایی برای مجموعه‌تان داشته باشید و در تلاش باشید که بهترین‌ها را برای شرکتتان استخدام کنید.

اما در نظر داشته باشید که همیشه قرار نیست همه چیز طبق توقعات شما پیش برود.

در برخی از شرایط ممکن است تمامی کارها تا دقیقه 90 به خوبی پیش برود، اما فرد مدنظرتان جای دیگری را برای همکاری انتخاب کند.

این موضوع نباید باعث شود تا شما کاملا ناامید شده و فکر کنید دنیا به آخر رسیده و دیگر افراد بااستعداد وجود ندارد.

بلکه باید به جست و جوی خودتان ادامه داده و از طرف دیگر روی افراد تازه استخدام شده هم سرمایه‌گذاری بیشتری بکنید.

شما می‌توانید به این افراد آموزش‌های لازم را بدهید تا بتوانید بعدها از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید.

حتی اگر این افراد هم بعد از مدتی بخواهند با جای دیگری همکاری داشته باشند، باز هم نباید موجب ناامیدی‌تان شود.

چرا که این چرخه همیشه ادامه خواهد داشت. نکته جالب اینجاست که چنین اتفاقاتی مانند یک سیب در حال چرخش بوده که ممکن است قسمت بسیار خوب آن هم، بعدها شامل حال شما شود و بهترین افراد مجددا به سمت شما جذب شوند.

برای جذب نیرو ارتباط را قطع نکنید

با اینکه توضیح دادیم ناامیدی هیچ ثمری برایتان نخواهد داشت، اما باید بگوییم که بی‌تفاوت بودن درباره اتفاقات پیش آمده هم نمی‌تواند کمکی به شما بکنید.

بدین معنا که شما باید حتما دلایل انصراف و یا قبول نکردن پیشنهاد کاری افراد بسیار مستعد و حرفه‌ای را تا جایی که می‌توانید بدانید و حتی پس از رد درخواستتان هم با آن‌ها در ارتباط باشید.

تجربه نشان داده است که ارتباط دوستانه شرکت‌ها با افراد، حتی پس از رد درخواستشان، موجب شده تا آن‌ها مدتی بعد مجددا به سمت همان شرکت بازگردند و آنجا را برای همکاری انتخاب کنند. در نتیجه شما نباید به افراد بسیار ماهر به دید یک مهره‌ دارای تاریخ انقضا نگاه کنید. شاید همین افراد بتوانند در آینده اشخاص کارآمد دیگری را به شما معرفی کنند.

انتخاب سیستم ERP یا برنامه‌ریزی سازمان

در نتیجه هیچ چیزی را نمی‌توان در آینده پیش‌بینی کرد و فقط باید به همه چیز خوش‌بین بوده و هرگز ناامید نشد.

اگر در برخی مواقع همه چیز طبق انتظارات شما پیش نرفت، مطمئن باشید که در زمانی دیگر و در شرایطی ایده‌آل‌تر این اتفاق خواهد افتاد و شما به خواسته‌هایتان به طور کامل، خواهید رسید.

سعی کنید دلایل جذب نیرو را بررسی کنید

باید در نظر داشته باشید که دانستن دلایل هر چیزی باعث خواهد شد تا مشکلات زیادی را در آینده تجربه نکنید. به همین دلیل هم بسیار مهم است که در رابطه با اتفاقاتی که برایتان رخ می‌دهد کاملا هوشیار باشید. بدین معنا که باید دقیقا بدانید که چه عاملی باعث شده تا فرد یا بهترین افراد منتخب مجموعه شما را انتخاب نکرده‌اند.

شما حتی می‌توانید دلایل بسیاری از عدم همکاری‌ها، پس از مدت زمان مشخص، را به دقت بررسی کنید. ثبت و ذخیره این داده‌ها اطلاعات بسیار ارزشمندی را در اختیار شما قرار خواهد داد. چرا که شما پس از بررسی کردن همه آن‌ها متوجه برخی موارد مشترک در اکثر موارد خواهید شد و این موضوع به شما کمک خواهد کرد در آینده هوشمندانه‌تر عمل کنید.

جذب نیرو و استخدام در ترازپویش

یعنی جلوی بسیاری از عدم همکاری‌ها را گرفته و شما تبدیل به اولویت و یا اولین انتخاب بهترین‌ها شوید.چرا که تنها با بررسی کردن این مواد قادر خواهید بود نقاط ضعفتان را بیشتر و بهتر شناسایی کرده و نقاط قوتتان را هم بشناسید و تبدیل به بهترین و اولین انتخاب افراد حرفه‌ای شوید.

  1. بحث جذب نیرو را تبدیل به مسئله بزرگ نکنید!

موضوع استخدام نیروهای جدید باید تبدیل به یکی از عادی‌ترین و البته همیشگی‌ترین کارهای مجموعه‌تان باشد.

هرگز از این کار نترسید و کمالگرایانه به موضوع نگاه نکنید. یعنی نیازی نیست حتما استخدام‌هایتان دوره‌ای باشد، برای آن آزمون برگزار کنید، تست عملی و مصاحبه‌های طولانی و پیچیده بگیرید و…

شما تنها نیاز خواهید داشت تا بهترین‌ها را هر زمان که توانستید انتخاب کنید. یعنی مهم نیست چه موقع و در کجا بخواهید این کار را انجام بدهید.

به عبارت دیگر، مهم نیست وسط سال، پایان سال و یا در آغاز سال این کار را انجام بدهید. مسئله مهم نیاز مجموعه شماست که باید آن را در اولویت اولتان قرار بدهید.

یعنی اگر به مهندس و یا کارشناس فروش نیاز مبرم دارید، باید هرچه سریع‌تر کارهای جذب نیرویتان را طبق مواردی که در بالا توضیح دادیم، بدون سختگیری اما با دقت بسیار بالا انتخاب کنید.

مطمئن باشید نیرویی که انتخاب می‌کنید در طول فعالیتشان به شما ثابت خواهند کرد که آیا برای مجموعه شما مناسب هستند یا خیر.

از، از دست دادن نترسید

در هر زمانی که احساس کردید یک یا چند نفر از کارمندانتان مناسب همکاری با شما نیستند می‌توانید در ابتدا این موضوع و یا بهتر است بگوییم انتظاراتتان را با آن‌ها مطرح کرده و آن‌ها در جریان عدم همکاری قرار بدهید. اگر توانستند خودشان را طبق انتظارات شما تغییر بدهند که هیچ، اگر نه، به راحتی از نیروهای جدید استفاده کرده وقتتان را تلف نکنید.

هرگز از این موضوع نترسید، اگر هر زمان به نتایج کاملا منطقی رسیدید که فرد یا افرادی در مجموعه‌تان بر خلاف انتظارات شما عمل می‌کنند، آن‌ها را با کسانی که بسیار باانگیزه و بااستعداد هستند جایگزین کنید. اما قبل از اینکه بخواهید تصمیمی بگیرید حتما آن‌ها را در جریان بگذارید تا فرصتی برای تصمیم‌گیری و یا جبران داشته باشند.

به همین دلیل شما باید دائما در حال جذب نیروهای تازه‌نفس، بااستعداد و باانگیزه باشید و هرگز از این کار نترسید.

کسی قرار نیست شما را قضاوت کند. بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های جهان دقیقا به همین شکل، دائما در حال جذب نیروهای جدید و یا جایگزین کردن آن‌ها هستند. خیلی از کارمندان خودشان کناره‌گیری می‌کنند و برخی از آن‌ها کنار گذاشته می‌شوند.

کلام آخر

امروزه در چنین شرایط بحرانی، بیشتر صنایع بزرگ نیاز مبرم به پیشرفت و ترقی در کارهایشان را دارند.

به همین دلیل هم همگی باید نیروهای تازه‌نفس، باانگیزه و مستعد را برای مجموعه‎‌شان انتخاب کرده و آن‌ها را استخدام کنند. اگر طبق یک اصول درست فرایند استخدام و جذب نیرویتان را انجام بدهید هرگز با مشکل روبه‌رو نخواهید شد.

ما در این مقاله سعی کردیم به 5 راهکار اساسی و ضروری برای جذب نیرو و استخدام افراد جدید را برایتان معرفی کنیم.

می‌توانید با این راهکارهای کاربردی یکی از بهترین نیروهای کارآمد را جذب و استخدام کنید و سپس شاهد پیشرفت‌های چشمگیر در مجموعه‌تان شوید.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید و مطالب آن برایتان مفید بود حتما ما را با سایر دوستان و افرادی که نیاز به جذب نیروی اصولی و درست دارند معرفی کنید.

اگر در این زمینه سوال، تجربه و یا نظر خاصی داشتید حتما آن‌ها را در بخش دیدگاه‌، با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار