5 راهکار برای تولیدکنندگان مواد غذایی

5 راهکار برای تولیدکنندگان مواد غذایی

صنایع مواد غذایی یکی از بزرگ‌ترین صنایع جهان به شمار می‌آید. از آنجایی که صنایع غذایی جزءِ اولویت‌های اول تمام مردم جهان است، بدیهیست که عرضه و تقاضا هم در آن بسیار بالا باشد.

به همین دلیل از زمانی که صنایع غذایی شروع به پیشرفت و ترقی کردند بحث رقابت و پیشرفت در آن‌ها، تبدیل به یکی از مهم‌ترین مسائل شد.

چرا که مهم‌ترین اهداف تولیدکنندگان صنایع مواد غذایی و نوشیدنی ماندن در بازار رقابت و همچنین تولید محصولات جدیدتر و فروش بیشتر در بازار هدف بود.

اما رسیدن به اهداف فوق به هر قیمتی امکان‌پذیر نبود، چرا که فروش بیشتر در سایه تولید محصولات عالی‌تر، خوشمزه‌تر و باکیفیت‌تر امکان‌پذیر بود.

با رقابت بیشتر و تولید محصولات متنوع‌تر و پیدا کردن جایگاه ویژه در بازار رقابت، تولیدکنندگان با چالش‌های زیادی هم روبه‌رو شدند.

5 راهکار برای تولیدکنندگان مواد غذاییبر

چرا که با افزایش چشمگیر عرضه و تقاضا مدیریت امور هم سخت‌تر شد. اما در دهه‌های اخیر، تولیدکنندگان موفق غذایی توانستند با انجام راهکارهای خاصی، به موفقیت‌های چشمگیری برسند.

وضعیت تولیدکنندگان صنایع مواد غذایی پس از همه‌گیری کرونا

در بالا به این اشاره کردیم که چالش‌های صنایع غذایی پس از افزایش قابل توجه میزان عرضه و تقاضا به شدت بیشتر شد. با افزایش حجم عرضه و تقاضا تولیدکنندگان موفق هم از روش‌های نوین‌تر و کارآمدتری برای نجات کسب و کار خود بهره بردند که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

راهکارهای صنایع غذایی

اما موضوع مهمی که از سال 2019 وضعیت کل جهان را تحت تاثیر خود قرار داد، بحث شیوع بیماری کرونا بود. چرا که پس از همه‌گیری بیماری کرونا بسیاری از صنایع بزرگ، به خصوص تولیدکنندگان صنایع مواد غذایی و نوشیدنی با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو شدند. این موضوع حتی بسیاری از رستوران‌ها را هم تحت تاثیر خود قرار داد.

چرا که بیشتر رستوران‌ها یا با کمبود شدید مواد غذایی مواجه شدند و یا به خاطر قرنطینه مجبور شدند کسب و کارشان را به طور کامل تعطیل کنند.

این موضوع منجر به کاهش تقاضای مشتریان و در نتیجه کمتر شدن فروش صنایع غذایی شد. علاوه بر آن با کمبود تولید صنایع غذایی، بسیاری از فروشندگان این صنایع هم با مشکلات زیادی روبه‌رو شدند.

تولیدکنندگان مواد غذایی چگونه این مرحله سخت را پشت سر گذاشتند؟

کسانی که کسب و کار بزرگ و موفقی دارند مدیران بسیار موفق و کارآمدی هستند.

بدین معنا که می‌تواند در سخت‌ترین شرایط بهترین تصمیمات را بگیرند. این یعنی مدیریت بحران و نجات پیدا کردن از شرایط سخت.

زمانی که کل دنیا با این ویروس کشنده دست به گریبان شد، همه به فکر پیدا کردن راه‌حلی مناسب برای عبور از این شرایط سخت افتادند.

بسیاری از مدیران ارشد با تلاش شبانه‌روز و برگزاری جلسات فوری و غیرحضوری مسائل مهم کسب و کارشان را بررسی کردند.

ساعت‌ها تلاش و برنامه‌ریزی و آزمون خطاهای متعدد منجر شد تا بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و موفق در جهان به راهکارهای بسیار کارآمد و عالی برسند.

با پیدا کردن راهکارهایی که قصد داریم در این مطلب به شما بگوییم، کسب و کارهای بسیار بزرگی در جهان توانستند به فعالیت خود ادامه بدهند و از خطر ورشکستگی نجات پیدا کنند. این راهکارها در هر زمان و شرایطی می‌توانند شما را (به عنوان یک تولیدکننده مواد غذایی یا نوشیدنی بزرگ)، به موفقیت‌های بزرگی برسانند. این موارد عبارتند از:

قوی‌تر کردن زنجیره تامین در صنایع مواد غذایی

بالغ بر 96 درصد تولیدکنندگان موفق مواد غذایی و نوشیدنی در جهان اعلام کرده‌اند که مدیریت زنجیره تامین و تقویت آن باعث شده تا بتوانند این شرایط سخت را به راحتی پشت سر بگذارند. چرا که یک تولیدکننده موفق مواد غذایی و نوشیدنی باید از ابتدای تولید محصولاتش تا انتهای تحویل آن به دست مشتری را بتواند به خوبی رصد کند.

رصد کردن یا رهگیری محصولات، یکی از مهم‌ترین عوامل در پیشرفت و ترقی صنایع غذایی هستند. این تولیدکنندگان موفق همچنین گفته‌اند که نداشتن شفافیت در زنجیره تامین، باعث عدم رسیدگی به موقع در امور متعدد می‌شود. این موضوع در نهایت منجر به مشکلات و چالش‌های بسیار زیاد و درنتیجه ضررهای سنگین می‌شود.

اجازه بدهید یک مثال ساده بزنیم، اگر در یک مجموعه بزرگ بسیاری از امور از دید شما (به عنوان مدیر ارشد یا تولیدکننده) پنهان بماند، چگونه قادر خواهید بود آن‌ها را شناسایی کرده و سپس برای تک به تکشان راه‌حلی پیدا کنید؟ این موضوع دقیقا در امور کاری‌تان هم صادق است.

شفافیت، مهم‌ترین عنصر زنجیره تامین

هرچقدر که شفافیت در زنجیره تامینتان کمتر باشد، به همان اندازه مشکلاتتان هم بیشتر خواهد شد. در اصل وظیفه و اولویت اول زنجیره تامین ایجاد شفافیت لازم برای عملکرد بهتر در کسب و کارها و صنایع بزرگ است. این که شما بدانید دقیقا کالایتان در چه مرحله‌ای قرار دارد و قرار است وارد کدام مراحل دیگر بشود.

با وجود شفافیت و دقت بالا در زنجیره تامین، مشکلاتی که در هر مرحله از زنجیره تامین رخ می‌دهند، به سرعت برایتان مشخص خواهد شد. یعنی در کمترین زمان ممکن قادر خواهید بود مشکلات ایجاد شده در هر مرحله‌ای را سریعا شناسایی کرده و برای آن راه‌حل مناسب پیدا کنید و یا از سایر مدیران ارشد آن بخش بخواهید تا مشکل را سریع‌تر حل کنند.

این موضوع باعث خواهد شد تا تمامی موارد مهم هرچه سریع‌تر و با دقت بالا، بدون کوچک‌ترین ایراد پیش برود. در چنین شرایطی می‌توان با اطمینان کامل گفت که شما تحت هر شرایط سخت قادر خواهید بود کشتی کسب و کارتان را کاملا صحیح و سالم از دریای طوفانی مشکلات رد کرده و به ساحل امن موفقیت برسانید.

چه مواردی در زنجیره تامین اهمیت بالایی دارند؟

ما به طور کلی و عمومی راجع به اهمیت بسیار بالای زنجیره تامین صحبت کردیم و توضیح دادیم که شفافیت در آن چقدر مهم و ضروری است. اما حالا که در حال بررسی مشکلات و راهکارهای تولیدکنندگان صنایع غذایی و نوشیدنی هستیم، اجازه بدهید یک مثال کاملا مرتبط با این موضوع بزنیم تا بیشتر پی به اهمیت ماجرا ببرید.

شما هم به خوبی می‌دانید که در بحث صنایع غذایی فاسد شدن برخی از محصولات تا چه اندازه اهمیت بالایی دارد. یعنی تمام مدیران ارشد، مسئولان داخلی و تمامی بخش‌های متعدد زنجیره تامینتان باید از این موضوع مطلع بوده و حساسیت بالایی روی این قضیه داشته باشند.

این که یک محصول بنا به دلایل مختلف در یک مرحله‌ای از زنجیره تامین شرایط مناسب و درست نگهداری را طی نمی‌کند و منجر به فاسد شدن آن می‌شود، جزءِ مسائلیست که به راحتی می‌تواند از طریق شفاف بودن فعالیت زنجیره تامین رصد شده و سریعا به آن رسیدگی شود.

نقش مهم زنجیره تامین در حل مشکلات صنایع مواد غذایی

زمانی که شفافیت در زنجیره تامین وجود داشته باشد، مشکلات در آن هم به راحتی و سریع‌تر از حالات قبل مشخص می‌شوند. مانند یک آکواریوم بزرگ و شفاف که می‌توان تمامی ماهی‌های مشکلات و محصولات را به خوبی در آن رصد کرد. خب اگر شفافیت در آن وجود نداشته باشد، طبیعیست که هیچ چیزی مشخص نخواهد بود تا به مرحله حل شدن برسد.

نتیجه‌ای که از این توضیحات می‌توان گرفت این است که شما باید تا جایی که می‌توانید، مدیریت زنجیره تامینتان را تقویت کنید. تنها با شفافیت بالا در زنجیره تامین می‌توان به چنین هدف بزرگی دست پیدا کرد. پس از رسیدن به چنین هدفی تمامی مشکلات سریعا برایتان واضح شده و می‌توانید به راحتی مشکلات همان بخش را در اولین فرصت حل کنید.

5 راهکار برای تولیدکنندگان مواد غذایی

برای مثال، همان موضوع فاسد شدن برخی محصولات را سریعا شناسایی کرده و عوامل تاثیرگذار در آن را بررسی کرده و مشکل آن بخش را سریعا حل کنید. این موضوع باعث خواهد شد تا کل مجموعه‌تان مانند یک ساعت، کاملا دقیق و درست به فعالیت خودش ادامه بدهد و هیچ مشکلی از دیدگاه شما پنهان باقی نماند.

سیستم اتوماسیون را دست کم نگیرید

اجازه بدهید برویم سراغ اصل مطلب و حرف آخر را اول بزنیم! هر چقدر که شما به سمت اتوماسیون شدن بروید، به همان اندازه موفقیتتان تضمین شده خواهد شد. این به چه معناست؟ در سده‌ای که همه چیز الکترونیکی و اتوماتیک شده است، شکی در آن نیست که اتوماسیون می‌تواند به طور کلی سرنوشت کسب و کارتان را تغییر بدهد.

ما در بالا به مشکلات همه‌گیر شدن ویروس کرونا اشاره کردیم و تقریبا در بسیاری از مقاله‌های دیگرمان هم به این موضوع از جوانب مختلف پرداخته‌ایم. چرا که نمی‌توان تاثیرات مخرب آن را نادیده گرفت و در مقابل این تغییر بزرگ هیچ اقدامی انجام نداد. به همین دلیل مجبور هستیم با این شرایط جدید همه چیز را از نو بسازیم.

در نتیجه منطق حکم می‌کند تا زمانی که به طور کامل آرامش در کل جهان باز نگشته و هنوز این ویروس به طور کلی ریشه‌کن نشده است، از سیستم اتوماسیون استفاده کرد. این سیستم و مزایای استفاده از امکانات آن باعث خواهد شد تا مشکلات ابتلا به این بیماری کمتر شود و در چنین شرایطی تمام کارکنانتان بتوانند به راحتی به فعالیتشان ادامه بدهند.

اهمیت اتوماسیون در شرایط سخت

در گذشته برخی از تولیدکنندگان، زمانی که صحبت از اتوماسیون و هر روش نوین دیگری به میان می‌آمد، مقاومت می‌کردند. شاید در آن زمان، یعنی قبل از چنین فاجعه‌ای (بیماری کرونا)، تولیدکنندگان وادار به استفاده از روش‌های نوین و اتوماتیک نبودند، ولی امروزه همه پی به اهمیت استفاده از آن برده‌اند.

چرا که هیچ کس زمانی حتی فکرش را هم نمی‌کرد که مدارس، دانشگاه‌ها و بسیاری از مراکز دیگر به شکل آنلاین و غیرحضوری اجرا شوند. پس از این که چنین الزامی همه را مجبور به استفاده از روش‌های غیرحضوری و هوشمند کرد، بسیاری تصمیم گرفتند این روش را برای کسب و کار خودشان هم پیاده‌سازی کنند.

برای مثال بسیاری از شرکت‌های بزرگ به جای تعدیل نیروهایشان، آن‌ها را به خانه‌هایشان فرستادند تا از راه دور کارهایی که قرار بود در شرکت انجام بدهند را تکمیل کنند. این موضوع باعث شد تا کارکنانشان از ابتلا به این ویروس در امان بمانند و هم بتوانند وقت بیشتری را با خانواده‌شان بگذرانند و از طرفی دیگر خود صنایع دچار ضررهای هنگفت نشوند.

تاثیر شگفت‌انگیز نرم افزارهای ERP

همان‌طور که گفتیم، ما طبق شرایط کنونی و بحران فعلی جهان کل این مقاله و بسیاری از مقالات دیگر را برایتان تهیه کرده‌ایم. چرا که معتقد هستیم زمانی که برای خواندن مطالبمان می‌گذارید باید سودمند باشد و به نتایج مفید و با اهمیتی برسید. به همین دلیل هم در اینجا تاثیرات شگفت‌انگیز اتوماسیون در زمان همه‌گیری کرونا را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

ERP چیست؟

برای همه صنایع پیشرفت در هر شرایط سخت و مهم‌تر از همه، پسرفت نکردن در شرایط بحرانی بسیار مهم است. ERP دقیقا همان روش هوشمندانه‌ایست که می‌تواند در بدترین شرایط به داد شما برسد. زمانی که شما کل کسب و کارتان را به سمت اتوماسیون سوق بدهید. طبیعی است که مشکلات کمتری را تجربه خواهید کرد. چرا؟

راهکارهای صنعت رنگ و رزین

به خاطر این که کار اتوماتیک توسط انسان انجام نمی‌شود. به عبارتی ساده‌تر، یک هوش مصنوعی دچار ویروس کرونا نمی‌شود، هوش مصنوعی مشکلات انسان‌ها را ندارد و تمام سیستم‌های اتوماسیون (چه نرم‌افزار و چه سخت‌افزار) می‌توانند تمام کارهای کسب و کار شما را بدون کوچک‌ترین نقص و یا ایرادی انجام بدهند و موجب رضایت شما و مجموعه‌تان شوند.

از سیستم‌های قوی نرمافزاری بهره ببرید

با اطمینان کامل می‌گوییم که نمی‌توانید حتی یک کسب و کار و یا تولیدکننده بزرگ و موفق مواد غذایی یا نوشیدنی در جهان را پیدا کنید که مجهز به سیستم‌های قوی نرم‌افزاری نباشد. این بدان معناست که پشت هر کسب و کار موفق و بزرگی در جهان یک سیستم هوشمند قوی وجود دارد که تمامی امور را به خوبی پردازش می‌کند.

در دهه‌های اخیر با روی کار آمدن نرم‌افزارها و تکامل آن‌ها تحولات بسیار زیادی در صنایع مختلف به وجود آمد. یعنی از صنایع غذایی در جهان گرفته تا کسب و کارهای متعدد با این موج جدید همگام شده و تحولات بسیار عظیمی را تجربه کردند. چرا که در گذشته هیچ روشی برای مدیریت قوی و بهینه امور به طور هم‌زمان وجود نداشت.

در واقع زمانی که بحث نرم‌افزار می‌شود هیچ محدودیتی باقی نمی‌ماند که مانع فعالیت و یا موثر واقع شدن چنین سیستم قدرتمندی شود. بدین معنا که در هر زمینه‌ای می‌توان از نرم‌افزارهای مخصوص استفاده کرد. خوشبختانه طی گذشت زمان این جریان تکامل بسیار زیادی پیدا کرد.

نقش مهم نرم‌افزارهای و سیستم‌های هوشمند

شاید در گذشته تنها چند نرم‌افزار محدود برای کل یک مجموعه بزرگ استفاده می‌شدند که ایرادات زیادی داشتند، اما امروزه این موضوع کاملا تغییر پیدا کرده است. چرا که با احساس نیاز در زمینه‌های متعدد نظیر بازرگانی، حسابداری، فروش، مدیریت مالی و… نرم‌افزارهای مخصوص هر کدام به طور مجزا طراحی و روانه بازار گشت.

پس از استفاده از این نرم‌افزارها و با احساس نیاز بیشتر در زمینه‌های مختلف بر تعداد آن‌ها اضافه شد. همین قضیه موجب گشت تا صنایع و کسب و کارهای بسیار بزرگ هم پیشرفت‌های بسیار چشمگیری را تجربه کنند. چنین چیزی به خاطر این بود که چالش‌های گذشته در کسب و کارهایشان به حداقل رسیده و بستر بسیار خوبی برای پیشرفت به وجود آمد.

این تنها به خاطر قدرت پردازش بالا و خطای کم سیستم‌های هوشمند بود. چرا که در بالا هم توضیح دادیم که سیستم‌های هوشمند مشکلات، دغدغه‌ها و خطاهای انسانی را ندارند. این یک مزیت بسیار عالی برای تمام کسانیست که قصد دارند کسب و کار خود را به طور کلی متحول کنند و چالش‌های گذشته‌شان را با موفقیت پشت سر بگذارند.

سیستم ارتباط با مشتریانتان را تقویت کنید

با قاطعیت تمام می‌گوییم که شما هر چقدر هم بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات غذایی جهان را تولید کنند اما اگر سیستم ارتباط با مشتریانتان دچار نقص و نقطه ضعف‌های زیاد باشد، باز هم پیشرفت نخواهید کرد. تحت هر شرایطی اگر یک یا چند مشتری تجربه خرید مطلوب از شما نداشته باشند به صورت سینه‌به‌سینه علیه شما تبلیغات منفی خواهند کرد.

البته شما باید در نظر داشته باشید که در بحث صنایع غذایی طرف حساب شما تعداد بسیار زیادی از مردم است. یعنی مشتریان شما تنها خریداران عمده و یا خرده نیستند که باید از شما راضی باشند. بلکه شما باید تمام موارد را در نظر بگیرید. یعنی هم به فکر مشتریان مخصوص خود باشید و هم به فکر کل مردمی که قرار است از محصولاتتان استفاده کنند.

اگر فروشگاه‌های زنجیره‌ای و یا متعدد در سراسر کشور یا حتی خارج از کشور دارید، باید مدیریت این بخش را بسیار حساس‌تر و دقیق‌تر از بخش‌های دیگر بر عهده بگیرید. چرا که مهم‌ترین بخش کسب و کار شما و به عبارت دیگر بزرگ‌ترین سرمایه‌‍تان مشتریانتان خواهد بود.

اهمیت ارتباط با مشتریان در صنایع مواد غذایی

مدیران بسیار موفق در جهان یک جمله معروف دارند که می‌گوید: Happy customer, successful business یعنی مشتری شاد، کسب و کار موفق. این موضوع اهمیت توجه به مشتریان را نشان می‌دهد. چرا که شما بدون در نظر گرفتن مشتریانتان قادر نخواهید بود فروش بهتری داشته باشید و بدون فروش بهتر هم پیشرفت نخواهید کرد.

مدیریت ارتباط با مشتریان، به همین دلیل، یکی از مهم‌ترین مواردیست که باید در کسب و کارتان به آن توجه کنید. به ویژه در چنین موقع حساس و بحرانی که در سرتاسر جهان کسب و کارهای زیادی درگیری مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا هستند. در چنین مواردی باید حتما بحث ارتباط با مشتریانتان را کاملا جدی‌تر و حساس‌تر از قبل دنبال کنید.

5 راهکار برای تولیدکنندگان مواد غذایی

چرا که در این شرایط وضعیت با گذشته کاملا فرق کرده است. دیگر افراد تمایل ندارند به طور حضوری از فروشگاه‌ها خریداری کنند و اکثر خریدهایشان را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند. با اینکه خرید مواد غذایی و نوشیدنی در کشورمان به شکل اینترنتی رسم نبوده، اما اگر می‌خواهید در این شرایط پیشرفت کنید باید گذشته را فراموش کنید.

اهمیت تبلیغات هوشمند در صنایع مواد غذایی

اگر چینی‌ها امروزه انقدر در اقتصاد خود موفق هستند که تبدیل به نگرانی اصلی آمریکایی‌ها هم شده‌اند، به خاطر یک اصل بسیار مهم بوده است. چینی‌ها معتقدند که یک کسب و کار موفق باید نیمی از درآمد خودش را صرف تبلیغات کند. جالب است بدانید که این نگرش مربوط به چند دهه قبل بوده و باعث شده امروزه آن‌ها انقدر پیشرفت کنند.

زنجیره تامین | TarazPouyesh

حالا تصور کنید در زمان همه‌گیری ویروس کرونا و منع تردد عمومی که تبلیغات روی بیلبوردها و آزادراه‌ها و جاده‌ها آنچنان تاثیر بسزایی مثل قبل ندارد باید چه کار کرد. بدون شک باید روش تبلیغاتی خودتان را تغییر بدهید. توجه داشته باشید که اگر بخواهید محصولاتتان به خوبی گذشته فروش داشته باشند باید برند خودتان را در ذهن افراد زیادی تصویر سازی کنید.

حالا که آن‌ها در خانه نشسته‌اند و بیشترشان قادر به خارج شدن از خانه نیستند، باید از روش‌های هوشمندانه دیگر برای این تصویرسازی از طریق تبلیغات بهره بگیرید. باید کمی زیرکانه‌تر فکر کنید، اجازه بدهید از شما این سوال را بپرسیم: امروزه تمام مردم با چه وسیله‌ای بیشتر از همه سر و کار دارند؟ در ادامه این سوال را پاسخ خواهیم داد.

اهمیت فضای مجازی

پاسخ به سوال بالا، در یک کلام خلاصه می‌شود: تلفن‌های هوشمند.

تلفن‌های هوشمند تنها وسیله‌ای هستند که امروزه همه با آن سر و کار دارند و تقریبا کسی حتی چند ثانیه هم بدون استفاده از آن‌ها نمی‌تواند سر کند. پس در نتیجه شما هم باید این روش را برای تبلیغاتتان استفاده کنید و از سبک‌های سنتی فاصله بگیرید.

جالب است بدانید که شرکت یوتیوب هر ساله میلیاردها دلار بابت تبلیغات هم به جیب می‌زند و هم برای کسانی که در آن بستر فعالیت می‌کنند پول پرداخت می‌کند. این یعنی یک تعامل هوشمندانه و کاملا برد برد (win win). یعنی از بهترین تولیدکنندگان محتوا که طرفداران و بازدیدهای میلیونی دارند برای تبلیغاتش استفاده می‌کند.

در چنین روش‌هایی می‌توانند خیالتان کاملا راحت باشد که افراد زیادی با برند شما آشنا خواهند شد و این روند تصویرسازی در ضمیر ناخودآگاه مشتریانتان ادامه‌دار خواهد بود. پس در نتیجه هرگز قدرت و اهمیت فضای مجازی را برای تبلیغات محصولاتتان دست کم نگیرید و همیشه سعی کنید از ایده‌های بسیار هوشمندانه‌تری بهره ببرید.

حسابداری صنعت مواد شوینده

کسب و کارتان را دیجیتالی کنید

یکی از بهترین روش‌ها برای پیشرفت در دوران کنونی دیجیتالی کردن کسب و کارتان است. به طور کلی شما هر چقدر که از روش‌های سنتی خودتان فاصله بگیرید و به سمت دیجیتالی شدن گام بردارید به همان اندازه پیشرفت‌های زیادی را تجربه خواهید کرد. تصور کنید کل مجموعه‌تان از طریق بهترین و قوی‌ترین سیستم‌ها با یکدیگر در ارتباط باشند.

یعنی تمامی بخش‌های از طریق نرم‌افزارها با یکدیگر در ارتباط بوده از آخرین تغییرات و اتفاق‌های بخش‌های دیگر مطلع باشند. در چنین شرایطی طبیعیست که کل مجموعه‌تان، انگار که در آنِ واحد در همه جا حضور دارند، قادر خواهند بود بدون نگرانی ابتلا به بیماری کرونا با یکدیگر در ارتباط بوده و به بهترین شکل ممکن به فعالیت خود ادامه بدهند.

در نتیجه هر چقدر که می‌توانید از سیستم‌ها و طرح‌های دیجیتالی استقبال کنید و این ایده‌ها را در مجموعه‌ خودتان هم پیاده‌سازی کرده و مدیران ارشد و کل کارکنانتان را هم تشویق به استفاده از آن‌ها کنید. پس از استفاده از سیستم‌های نوین و دیجیتالی، خودتان متوجه پیشرفت‌ها و تغییرات خارق‌العاده خواهید شد.

کلام آخر

تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی یکی از حساس‌ترین و البته پرطرفدارترین کسب و کارهای دنیا هستند. معمولا چالش‌های این صنایع هم بیشتر از سایرین بوده و در بیشتر موارد آن‌ها را با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌سازد. اما همیشه برای هر مشکلی راه‌حل مناسبی هم وجود دارد و می‌توان از آن به خوبی استفاده کرد.

ما در این مقاله سعی کردیم به 5 راهکار طلایی و بسیار کاربردی اشاره کنیم که برای تولیدکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی بسیار مفید و موثر است. رعایت کردن این راهکارها به شما کمک خواهد کرد حتی در سخت‌ترین شرایط ممکن، نظیر شرایط فعلی همه‌گیری بیماری کرونا هم بتوانید با موفقیت این مسیر سخت را پشت سر بگذارید.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید و مطالب آن برایتان مفید بود، حتما ما را به سایر دوستان و یا همکارانتان هم معرفی کنید. اگر در رابطه با مطالبی که توضیح دادیم هر سوال و یا نظری داشتید می‌توانید آن را در بخش دیدگاه، با ما در میان بگذارید تا گروه مهندسی نرم‌افزار ترازپویش در اولین فرصت به آن‌ها پاسخ بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به روز ترین راهکارهای مدیریت کسب و کار